Ruch Chorzów liderem ligi po remisie w meczu przyjaźni z Wisłą Kraków [FOTORELACJA]

Mecz w Krakowie był wyjątkowy pod wieloma względami. Pobity został frekwencyjny wynik ligi. Kibice oficjalnie ogłosili też zgodę między oboma klubami. Atmosfera na trybunach była świetna, kibice Wisły intonowali przyśpiewki w języku śląskim, chorzowscy opiewali zaś krakowski klub. Z murawy zapamiętamy bombę Daniela Szczepana i komediowe wykonane rzutu karnego przez Łukasza Janoszkę. Gra obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia, ale remis powinien zadowolić obie drużyny – Ruch jest samodzielnym liderem, Wiśle zaś brakuje trzech punktów do strefy bezpośredniego awansu.

 

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 1:1 (1:1)
1:0 Luis Fernández 27-karny), 1:1 Daniel Szczepan 59

Wisła: Biegański – Gruszkowski, Łasicki, Moltenis, Jaroch – Żyro (90. Cisse), Duda (90. Szot), 80. Plewka (67. JeBata), Fernández (79. Talar), Młyński (67. Hugi) – Rodado. Trener: Jerzy Brzęczek.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Ruch: Bielecki – Kasolik, Szur, Sadlok – Michalski (46. Moneta), Piątek (8. Sikora), Swędrowski, Janoszka (57. Pląskowski). Kwietniewwski), Wójtowicz (57. Witek) – Szczepan (85. Foszmańczyk).

Żółte kartki: Jaroch, Jelić Balta – Swędrowski, Michalski.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 22 117.

 

Dej pozōr tyż:  Żory: Ślōnski Przedszkole u starzika w Muzeum

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Marcin Musiał (ur. 1988) – humanista zaangażowany, Ślązak, literaturoznawca, bloger “tylko burak nie czyta”, autor projektu ustawy o śląskim języku regionalnym i dwóch samorządowych programów dla śląskiej kultury. Współautor (razem z Moniką Rosą) książki "Kiedy umrze ślōnsko gŏdka". Na portalu Wachtyrz.eu pisze o swoich pasjach – Śląsku, literaturze, polityce i piłce nożnej. Pochodzi z Żor, mieszka w Katowicach.

Śledź autora:

Jedyn kōmyntŏrz ô „Ruch Chorzów liderem ligi po remisie w meczu przyjaźni z Wisłą Kraków [FOTORELACJA]

 • 19 września 2022 ô 17:00
  Permalink

  Wiyncy Takich! Dziynki! Miyjcie sie tam jako, bele przi zdrowiu!

  Ôdpowiydz

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

 • pisać wiyncyj tekstōw
 • ôbsztalować teksty u autorōw
 • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
 • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza