Kuba jest w śpiączce. Możesz pomóc! [ZAPROSZENIE NA MECZ CHARYTATYWNY]

W środę 15 maja w Katowicach odbędzie mecz charytatywny. Dochód z niego będzie przeznaczony na wybudzanie młodego katowiczanina Kuby ze śpiączki. Można pomóc! Wydarzenie organizuje Leo Club Katowice Clout of Youth, czyli młodzieżowy klub charytatywny.

20 stycznia 2019 po nieszczęśliwym wypadku na klatce schodowej Kuba Kalisz zapadł w śpiączkę.

Kuba ma za sobą 21 lat niezwykle barwnego i aktywnego życia. Poza studiami był także sędzią piłkarskim i stewardem.

Na oddziale OIOM spędził 2 miesiące, dopiero po wszczepieniu zastawki do mózgu w dniu 20 marca 2019 zaczął odzyskiwać świadomość, delikatnie reagować na bodźce, ruszać prawą ręką i nogą. W takim stanie w dniu 10.04.19 został wypisany ze szpitala i pojechaliśmy do Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum do Krakowa.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Jak mówi mama Kuby, Pani Joanna Kalisz: “Początki rehabilitacji zapowiadały się obiecująco, niestety po tygodniu z niewiadomych powodów Kuba znowu zamknął się w sobie. Jesteśmy w trakcie diagnostyki i szukania przyczyn tego stanu rzeczy. To bardzo bolesne, bo mieliśmy nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Niestety przy urazach mózgu bardzo często jeden krok naprzód pociąga za sobą kilka kroków w tył. Żyjemy nadzieją, że uda nam się znowu nawiązać kontakt z Kubą, że rehabilitacja przyniesie oczekiwaną poprawę.

Pobyt w prywatnym ośrodku jest niezwykle kosztowny, ale konieczne jest jak najszybsze przywracanie funkcji życiowych Kuby, a kolejki na rehabilitację z NFZ sięgają roku 2021.
Mamy nadzieję, że Kuba podejmie dalszą walkę i wróci do nas wszystkich w jak najlepszej kondycji. Dlatego gorąco liczymy na wsparcie duchowe, ale też materialne, by móc opłacić kolejne turnusy pobyty Kuby w Krakowie.
Liczymy na przyjaciół, znajomych ale też innych ludzi dobrej woli, którzy wspomogą nas w tej walce. Dobro powraca!”

Dej pozōr tyż:  3.000.000 byzuchōw na portalu Wachtyrz.eu!

Jako Leo Club Katowice Clout of Youth, czyli młodzieżowy klub charytatywny, chcielibyśmy pomóc Kubie poprzez organizację meczu piłki nożnej pomiędzy Miastem Katowice a przyjaciółmi Kuby. W czasie trwania wydarzenia dostępne będzie wiele różnych atrakcji zarówno dla młodszych, jak i dla starszych uczestników.

Całość zebranej kwoty za wstęp oraz atrakcje będą przekazane na rehabilitację i leczenie Kuby.

Cegiełki, w cenie 10 złotych, można będzie nabyć przed wejściem na stadion w dniu Meczu lub już teraz poprzez wpłatę na zrzutkę (bit.ly/mecz-dla-kuby). Ważne, żeby uwzględnić dopisek „cegiełka na mecz” oraz swoje imię i nazwisko. Cegiełki w tym wypadku rownież będą do odebrania na Meczu ✅

[inf. organizatora]

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Marcin Musiał (ur. 1988) – humanista zaangażowany, Ślązak, literaturoznawca, bloger “tylko burak nie czyta”, autor projektu ustawy o śląskim języku regionalnym i dwóch samorządowych programów dla śląskiej kultury. Współautor (razem z Moniką Rosą) książki "Kiedy umrze ślōnsko gŏdka". Na portalu Wachtyrz.eu pisze o swoich pasjach – Śląsku, literaturze, polityce i piłce nożnej. Pochodzi z Żor, mieszka w Katowicach.

Śledź autora:

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza