Zespół Zośka na katowickim Supersamie

Dach katowickiego SUPERSAMU znów zabrzmi dobrze! W najbliższą sobotę (20 lipca, godz. 19:00) opanują go fani zespołu ZOŚKA. Występ to część projektu SUPER SUMMER, w ramach którego na ostatniej kondygnacji domu handlowego odbywają się koncerty oraz wyświetlane są filmy (kolejny seans w środę, 24 lipca). Na co dzień można tu także odpocząć w kolorowej strefie relaksu.

ZOŚKA to świeży projekt katowickiej sceny muzycznej. Zespół tworzą: Weronika Jędrysik (śpiew), Adam Jędrysik (produkcja muzyczna, gitara) i Tymoteusz Bies (produkcja muzyczna, instrumenty klawiszowe). Twórczość Zośki integruje muzykę elektroniczną z surową alternatywą, proponując brzmienia z pogranicza popu i chilloutu, wzbogacone o żywe instrumenty.

Sobotni koncert będzie już czwartym z dziesięciu zaplanowanych w letnim cyklu Supersamu. Katowicki dom handlowy realizuje go we współpracy z instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Wszystkie zespoły, które prezentują się na dachu Supersamu, są laureatami dotychczasowych edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze.

Letnią strefę rozrywki i relaksu w Supersamie zaprojektowała znana śląska pracownia – KOLEKTYW MUSK. Strefa jest wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązuje do najcieplejszej pory roku. Można tu odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Z myślą o miłośnikach X muzy, w wybrane środy (godz. 20:30) na dachu Supersamu wyświetlane są filmy. Kolejny seans odbędzie się 24 lipca, a widzowie zobaczą francuski komediodramat Jutro będziemy szczęśliwi.

Wstęp do letniej strefy Supersamu oraz udział w organizowanych w niej atrakcjach jest bezpłatny.

Dej pozōr tyż:  Rybnik: „Rozświetlmy pamięć”

 

Foto: Tomasz Makula

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza