Zakochaj się… w projektach społecznych!

Wachtyrz objął patronatem medialnym pierwsze międzysektorowe randki na Śląsku! Innowacyjne wydarzenie odbędzie się na początku przyszłego miesiąca, w Pałacu Inspiracji w Siemianowicach Śląskich. Grupa 30 osób, weźmie udział w spotkaniu: Zakochaj się w projektach społecznych! – pierwsze, międzysektorowe, szybkie randki na Śląsku, w Pałacu Inspiracji.

Do udziału w spotkaniu, w nietypowej konwencji, zaproszeni są: przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele biznesu i instytucji z Siemianowic Śląskich i okolic. Dzięki spotkaniu, przedstawiciele 3 sektorów z Siemianowic Śląskich i okolic będą mieli okazję znaleźć partnerów do realizacji swoich przyszłych projektów społecznych.

Międzysektorowa “randka” to pierwsze, w taki sposób, organizowane spotkanie na Śląsku. Spotkanie ma ściśle określone reguły oraz innowacyjnie zaprojektowane materiały, które przyczynią się do skonkretyzowania rozmów między uczestnikami. Celem spotkania, poza dobrą zabawą, jest osobiste poznanie obecnej działalności i celów instytucji czy organizacji oraz znalezienie partnera bądź finansowania do realizacji swojego projektu społecznego.

Pierwsze na Śląsku takie “randki” to efekt pracy uczestników Projektu Akademia Liderów Społecznych, realizowanego przez Fundację Stajnia, działającej w Pałacu Inspiracji w Siemianowicach Śląskich.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Autorzy wydarzenia zastanawiali się w jaki sposób mogliby zachęcić przedstawicieli trzech sektorów do spotkania się osobiście i jednocześnie sfinalizować takie spotkanie konkretnymi kontaktami i być może, przyszłymi projektami społecznymi.

Podczas intensywnej pracy grupowej w Akademii Liderów doszliśmy do wniosku, że forma randki będzie najlepszą propozycją. Każdy uczestnik na pewno spotka kogoś kogo jeszcze nie zna lub  nie wie o bieżącej działalności organizacji czy instytucji. Wydarzenie to oszczędność czasu dla każdego z uczestników, bo zaplanowane tak aby zapewnić wygodę skupienia się na konkretach i dobrej zabawie – zapowiada jeden z liderów, Michał Mitas.

Dej pozōr tyż:  Tauron Nowa Muzyka Katowice - relacja

Co będzie się działo w Pałacu 7 lutego?
Wydarzenie składa się z trzech części: wprowadzenia do zabawy i przedstawienia zasad, następnie odbędą się 5-minutowe, międzysektorowe “randki” przeprowadzone przy pomocy innowacyjnych materiałów warsztatowych. W trzeciej części spotkania nastąpi podsumowanie, będzie to czas na nawiązanie dłuższej rozmowy z wybranymi osobami.

 

Czym jeszcze zaskoczymy uczestników? 
Organizatorzy przewidzieli uroczysty poczęstunek, przygotowany przez Cukiernię Artystyczną Ania, a spotkaniu będzie towarzyszyła współczesna muzyka francuska przygotowana przez DJ Noti [Stéphane Jolivet, Dyrektor Stowarzyszenie Alliance Française Katowice].

Międzysektorowe randki odbędą się 7 lutego 2019 roku. Początek o godz. 17.00
w Pałacu Inspiracji, w Siemianowicach Śląskich. Wstęp jest bezpłatny. Obecnie wszystkie miejsca są już zarezerwowane, jest lista rezerwowa, na która prosimy się wpisywać w przypadku zainteresowania:  https://829903-6.evenea.pl/?fbclid=IwAR3jSA6-OoVk94RFWnis4CvhzwWrT5LsbF3tDkMO_RaF8U1bqiRMvYnyVZs

Wydarzenie “Zakochaj się…” jest częścią projektu Akademia Liderów Społecznych, który jest zadaniem publiczne współfinansowanym ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i realizowanym przez Fundacja Stajnia.

Patronat nad wydarzeniem: Instytut Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Współorganizatorami są: Pałac Inspiracji, Fundacja Stajnia, Stowarzyszenie Alliance Française Katowice.
Patronat medialny: Wachtyrz.eu
Wsparcie: Cukiernia Artystyczna Ania (tortyweselne.pl)

 

Informację przygotowała: Ewa Waszut (SilesianSoul.com)

—————-

opis fotografii:

Autorka fotografii: Aneta Kobylewska.

Od lewej: Krzysztof Ciszewski, Zbigniew Giurko, Agnieszka Rzepecka, Magdalena Pióro, Dominika Malska, Ewa Baranowska-Jojko, Magdalena Kodrębska, Katarzyna Martula, Barbara Kaczyńska, organizatorzy “randek”: Michał Mitas, Ewa Waszut, Wojciech Smętek.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza