KTG Karasol w Teatrze Korez

Klub Twórców Górnośląskich Karasol ma przyjemność zaprosić na spotkanie zorganizowanie dzięki uprzejmości dyrektora Teatru Korez, pana  Mirosława Neinerta, w Teatrze Korez, Katowice, pl. Sejmu Śląskiego w dniu 4 kwietnia 2018 o godzinie 18.00.

W programie:

18.00 – Grzegorz Płonka z zespołem Ligocianie – koncert „Fto śpiywo, furgo w niybo”

18.30 – wręczeni dyplomów i podziękowań

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

18.45 – występ młodzieży X  Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach

19.00 – Hanna Szczęsny-Kozik w monodramie: “Jeżeś ty chop, Hubercie Morysie?”, tekst Aleksander Lubina reżyseria: Aleksander Smoliński, muzyka Wenancjusz Ochmann, wprowadzenie Wojciech Szwiec.

Dej pozōr tyż:  "Niebieska walizka. Pożegnanie z Breslau" - recenzja

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

ur. 1978. Aktywny dlŏ Ślōnska ôd 2000 roku. Założōł m.in. Młodzież Gōrnoślōnskõ i Stowarzyniy Ôsobōw Nŏrodowości Ślōnskij. Bez lata aktywny we RAŚ. Tera kludzi wydŏwnictwo Silesia Progress.

Śledź autora:

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza