Chorzów: weekend w Chorzowskim Teatrze Ogrodowym

Nadchodzący weekend to aż trzy wydarzenia Chorzowskiego Teatru Ogrodowego.

Najpierw premiera wersji wyjazdowej spektaklu “Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej formie)”.

Aktorzy Teatru Rozrywki zagrają go… w Sztygarce. 13 sierpnia (piątek) o 19:00. Bilety: 30 zł w recepcji Sztygarki.

W sobotę o 15:00 Dziecinada – zapraszamy całe rodziny. Władysław Aniszewski przedstawi krótki spektakl, następnie dzieci wezmą udział w warsztatach teatralnych przygotowanych przez Fundację Edukacyjną Kombinatory, by za chwilę wystawić własne przedstawienie.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

W niedzielę o 19:00 w Chorzowskim Centrum Kultury kolejna premiera, tym razem live: po pandemicznej wersji online spektakl “GALLERY OF MODERN heART” Teatru Papahema zostanie zaprezentowany na żywo. Będzie sporo gry z konwencją, intertekstualnych zabaw i ironii. Bilety: 30 zł, w kasie ChCK.

szczegóły tradycyjnie na www.chto.pl

13 sierpnia (pt) o 19:00

w Sztygarce

Teatr Rozrywki

Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej formie)

tekst: Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield

przekład: Włodzimierz Kaczkowski
reżyseria: Magdalena Wojtacha, Marek Chudziński, Jakub Wróblewski
scenografia i kostiumy: Magdalena Wiluś
muzyka: Kamil Franczak

czas trwania: około 100 minut

na scenie: Magdalena Wojtacha, Marek Chudziński, Jakub Wróblewski
głos Szekspira: Adam Szymura

Co stanie się, gdy połączymy mistyczny teatr elżbietański z przypadkowością losu? Czy kakofonią jest łączenie maurowskich wersetów ze stylem rodem z Bronxu? Co otrzymamy z mieszanki intelektu, odwagi, przenikliwości i… braku granic? Jest wiele możliwości, ale tym razem będą to wszystkie dzieła Williama Szekspira. W jeden wieczór.

Dej pozōr tyż:  WAGO werbuje po ślōnsku!

W przeszłości takie spotkania sprawiały ogromną satysfakcję wszystkim widzom, którzy wspólnie przeżywali dramaty Łabędzia ze Stratfordu. Szekspir jednak postanowił zmienić moderatorów tych wspólnych wieczorów. W 404 rocznicę swojej śmierci pozwala sobie na odrobinę szaleństwa. Stawia na osoby, które praktycznie się nie znają, w przeciwieństwie do ich legendarnych poprzedników. Brzmi to ryzykownie, ale w tym szaleństwie może być metoda. Dodatkowo miejsce, w którym przychodzi im się spotkać, daje niezmierzone możliwości. Twórców ogranicza jedynie własna wyobraźnia.

Bilety: 30 zł w Sztygarce (chwilowo możliwość zapłaty wyłącznie gotówką!)

 

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza