Chorzów: kolejny spektakl w ramach ChTO

Serdecznie zapraszamy na spektakl “Miłość” na podstawie jednoaktówek chorzowianina Ingmara Villqista i w reżyserii autora.

29 lipca (piątek) o 19:00 w Sztygarce Teatr Bez Sceny (Katowice): Miłość

Tekst, reżyseria: Ingmar Villqist
Światło: Sergiusz Brożek
Kostiumy: Ewa Dopierała
Na scenie: Anna Nowak, Agnieszka Bieńkowska, Andrzej Dopierała

Na spektakl składa się 5 jednoaktówek z cyklu Beztlenowce: MILI MOI (prapremiera!), Kostka smalcu z bakaliami, Cynkweiss, Miłość (prapremiera) i Lemury.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Anna Nowak, Agnieszka Bieńkowska oraz Andrzej Dopierała swoimi wcieleniami ukazują, że miłość niejedno ma imię, niejeden ma stan, niejeden czas. Miłość może być bólem, cierpieniem, chęcią zapomnienia, traumą i zwątpieniem. Miłość może być ratunkiem, ciepłem, obietnicą istnienia, nadzieją i natchnieniem. Może być kontrastem i analogią.

Może być sztuką – na pewno nią jest.

Vanessa Wilkołek, Dziennik Teatralny

Bilety: 30 zł https://www.interticket.pl/program/teatr-bez-sceny-milosc-7507 oraz w Sztygarce.

Dej pozōr tyż:  „Od przysiółka Żwaków po projekt PR–5”

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza