Radlin: kino plenerowe w piątek i sobotę

W najbliższy weekend w Radlinie odbędzie się pokaz kina plenerowego. To efekt współpracy miasta z Fundacją Rozwoju Kinematografii z Wrocławia. Mieszkańcy w internetowym plebiscycie wybrali dwa filmy, które zostaną wyświetlone na pl. Radlińskich Olimpijczyków. To “Kod Dedala” zaplanowany na piątek i “Dzień Bastylii” w sobotę. Jednak plany wieczorów filmowych może pokrzyżować pogoda… Co jednak jeśli będzie padać?

Zdecydowaliśmy się nie odwoływać imprezy i skorzystać z dostępnej infrastruktury. Dlatego w przypadku deszczu czy innych nieprzyjaznych warunków pogodowych pokaz odbędzie się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To duże pomieszczenie, które oprócz schronienia od deszczu zapewni nam dodatkowe miejsca dla zainteresowanych.

Przypominamy: w najbliższy piątek (27 sierpnia) o godz. 21.00 wyświetlony zostanie film “Kod Dedala”, z kolei dzień później, w sobotę (28 sierpnia), również o 21.00 – “Dzień Bastylii”.
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  „Od przysiółka Żwaków po projekt PR–5”

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza