Katowice: spotkanie z Anną Syską [zmiana terminu!]

Edit 28.09.2023: Uwaga! Nowy termin spotkania, to 24 listopada 2023.

Po wakacyjnej przerwie wracamy z kolejnymi edycjami cyklu KODY KULTURY.

W najbliższy piątek 29 września o godz. 17.00 w Instytucie im. Wojciecha Korfantego będziemy gościć Annę Syskę, historyczkę i popularyzatorkę architektury, autorkę książki „Spodek w Zenicie. Przewodnik po architekturze lat 1945–1989 w województwie śląskim“.

Spotkanie poprowadzi Dorota Pociask-Frącek, Dyrektor Instytutu.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Anna Syska zajmuje się dziedzictwem kulturowym województwa śląskiego i zachodniej Małopolski, a zwłaszcza architekturą XX wieku. Pracuje jako Miejska Konserwator Zabytków w Tychach.

Prywatnie – miłośniczka kundli i ceramiki wytwórni Steatyt. Prowadzi też popularny profil na Instagramie @to_tylko_architektura.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp jest wolny.

 

 

Dej pozōr tyż:  Zaproszenie na kursy online dotyczące Śląska

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza