Derby dla Śląska! [fotorelacja]

HC Oceláři Třinec dokonali cudu! Inaczej nie można nazwać tego co zrobili we wczorajszym meczu. Nasi kibice też nie zawiedli.

Czy istnieje lepszy sport niż hokej? Można się spierać ale chyba w piłce nożnej takie rzeczy nie byłby możliwe. W derbach morawsko-śląskich pomiędzy HC Oceláři Trzyniec a HC Vitkovice Ridera przegrywać na wyjeździe 3:0 i w ostatniej tercji wygrać 3:4?  Takie rzeczy tylko w hokeju.

Dodać trzeba, że na wyjeździe do Vitkovic po raz pierwszy zawisła fana fan clubu z polskiej części Górnego Śląska. Została „miło” przyjęta przez ultrasów i kibiców. Wiele osób robiło sobie zdjęcia na jej tle. HCO Fans Górnośląscy Fanatycy, czyli wspomniany fan club, obiecuje że będzie jeździł na mecze jak najczęściej. Tymczasem zaprasza do polubienia strony na Facebooku https://www.facebook.com/hcofansgs

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Opracowanie:

Jacek Tomaszewski – Rocznik ’83. Ligocianin. Radny Rady Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki. Zastępca redaktor naczelnej miesięcznika Jaskółka Śląska. Przewodniczący Koła Katowice Południe RAŚ. Asystent posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plury. Kibic Ruchu Chorzów, Rozwoju Katowice i HC Oceláři Třinec.

Dej pozōr tyż:  Na gōrnoślōnskich szportplacach, 17.10.2021

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza