Bitwa na konsole, czyli festiwal gamingowy w Katowicach

W Katowickiej zapowiada się interesujące wydarzenie, pierwsze takie w historii galerii. Na miejscu, aż przez trzy dni, przy sześciu nowoczesnych stanowiskach rozgrywane będą rekreacyjne wirtualne pojedynki oraz zawody, w których zdobyć można nagrodę o wartości wynoszącej nawet 2 000 złotych. Do udziału w Turnieju FIFA20 obowiązują uprzednie zapisy. Festiwal Gamingowy odbędzie się w dniach 27-29 lutego. Gościem finałowej fazy rozgrywek będzie Adrian „Kamyk” Kamiński.

 Amatorzy e-sportu mogą już zacierać ręce i intensyfikować treningi, gdyż już niebawem będą mieli szasnę sprawdzić swoje umiejętności w starciach z innymi graczami. Nie gdzie indziej, tylko w centrum miasta w Galerii Katowickiej powstanie specjalna Strefa Gamingowa, wyposażona m.in. w 12 padów i składająca się z sześciu stanowisk, pięciu dużych monitorów oraz pokaźnych rozmiarów ekranu LED. To tu miłośnicy gier komputerowych będą mogli zrelaksować się przy hitowych produkcjach sportowych, survivalowych czy zręcznościowych oraz podejrzeć, jak radzą sobie w nich inni uczestnicy zabawy. Udział w wydarzeniu to także doskonała okazja, aby spędzić czas z najbliższymi i zmierzyć się w rodzinnych zmaganiach. Dodatkowo w Katowickiej, w dniach 27-29 lutego, odbędzie się również dwuetapowy Turniej FIFA20. Fani kultowej serii, biorący udział w zawodach, powalczą o jedną spośród czterech nagród w tym o główną wygraną, czyli kartę podarunkową o wartości 2 000 złotych. Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy harmonogram oraz regulamin udziału w Turnieju FIFA20 dostępne są pod adresem: https://tiny.pl/t62vc. Liczba miejsc jest ograniczona.

To jednak nie wszystko! Organizatorzy, dla sympatyków internetowej twórczości, przygotowali jeszcze jedną niespodziankę – możliwość spotkania idola z sieci. 29 lutego, podczas fazy finałowej zawodów FIFA20 pojawi się Adrian „Kamyk” Kamiński – jeden z popularniejszych twórców materiałów poświęconych tematyce FIFA na polskim YouTube.

Dej pozōr tyż:  Ślōnski adler nazŏd u czeskich hokeistōw

Strefa Gamingowa będzie działała w części restauracyjnej, na poziomie +2, w dniach 27-28 lutego od 11:00 do 21:00 oraz 29 lutego w godz. 10:00-21:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza