Żyjoki, K-Essence i Cudowny Chłopak na dachu Supersamu

W sobotę dwa koncerty, a w przyszłą środę filmowy seans. Gdzie? W wakacyjnej strefie na dachu  katowickiego Supersamu. W podniebnej scenerii przed publicznością 3 sierpnia (od godz. 19:00) wystąpi duet ŻYJOKI oraz solowo jeden z jego członków: K-ESSENCE. W letnim kinie 7 sierpnia (godz. 20:30) widzowie zobaczą film „Cudowny chłopak”.

Cykl wakacyjnych koncertów katowicki SUPERSAM realizuje we współpracy z instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Większość zespołów, które prezentują się na dachu domu handlowego, jest laureatami dotychczasowych edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze. Wspólny projekt nabiera rozmachu, gdyż w sierpniu na scenie pojawi się więcej zespołów, niż pierwotnie zaplanowano. W najbliższą sobotę będą to Żyjoki, a po nich K-essence.

ŻYJOKI to wspólny projekt Koprucha i K-essence. Prezentują rapowo-looperowo-gitarowo-beatboxowy projekt o przeznaczeniu wysoce koncertowym. Sami o sobie mówią: „Prawdopodobnie jest to organiczny hip-hop, ale to za bardzo wygląda jak ograniczony hip-hop, a tego byśmy nie chcieli.”

K-ESSENCE tworzy atmosferę podobną do obecnej u Nicka Cave’a, Petera Murphy’ego, Marka Lanegana czy wczesnego Bowiego, ale sięga po bezkompromisowy rock, balansujący pomiędzy melancholijną psychodelią, a mrocznym gotykiem. K-essence to pseudonim artystyczny Bartosza Księżyka, byłego wokalisty NeLL i producenta.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Letnią strefę rozrywki i relaksu w Supersamie zaprojektowała znana śląska pracownia – KOLEKTYW MUSK. Strefa jest wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązuje do najcieplejszej pory roku. Można tu odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE.

Dej pozōr tyż:  Rybnik: wsparcie dla Ukraińców

Supersam pomyślał także o kinomanach, dla których w wybrane środy (godz. 20:30) wyświetlane są filmy. W ramach letniego kina 7 sierpnia widzowie zobaczą film Cudowny chłopak. Film nakręcony w oparciu o książkowy bestseller opowiada inspirującą i krzepiącą historię Augusta Pullmana, chłopca ze skazami na twarzy. W przypadku niepogody seans zostanie przeniesiony do wnętrza Supersamu.

Wstęp do letniej strefy Supersamu oraz udział w organizowanych w niej atrakcjach jest bezpłatny.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza