Zabrze: program jarmarku BarbórkoweLOVE

W dniach 3 – 5 grudnia br. na terenie Sztolni Królowa Luiza odbędzie się pierwsza edycja jarmarku barbórkowego: BarbórkoweLOVE. Trzydniowy festiwal, dedykowany św. Barbarze, to event utrzymany w niestandardowej konwencji, łączący tradycję z nowoczesnością.

Oficjalne rozpoczęcie BarbórkoweLOVE nastąpi w piątek, 3 grudnia o 16:00. Jarmark otworzy spektakularne wydarzenie – koncert zespołów Ciśnienie i Lód 9, które reprezentują brzmienie post rocka, jazzu, ambientu i bardzo szeroko rozumianej alternatywy wraz z Orkiestrą KWK Wujek. Kompozycje twórców to awangardowe utwory, w których pojawia się nieprzewidywalność, energia i szaleństwo, połączone z brzmieniem tradycyjnej orkiestry górniczej. Tego dnia odbędą się również koncerty głównych gwiazd wieczoru – zespołów Bitamina oraz Vito Bambino.

BarbórkoweLOVE to zdecydowanie jarmark inny niż wszystkie! Jak jarmark to oczywiście strefa wystawców!
Dodatkowo w programie przewidziano mnóstwo innych atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.
Warsztaty gry na trąbce, tworzenie kosmetyków z węgla, gry i zabawy dla dzieci, przewidziane na drugi i trzeci dzień jarmarku pokaz rzeźbienia św. Barbary w lodzie – na żywo i inne. Wspólnie z Silesią Film i Kinem Kosmos przygotowano projekcję filmu „Gwiazdy” w reż. Jana Kidawy-Błońskiego.

W trakcie trwania B-LOVE serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy
,,Wytatuowani Śląskiem”, która znajduje się w Warsztacie Elektrycznym, w strefie Carnall. Wstęp bezpłatny!

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Drugi dzień jarmarku skoncentrowany będzie na obchodach święta św. Barbary. W programie pojawią się m.in. biesiada, warsztaty tańców tradycyjnych wraz z potańcówką, czy dęty maraton. Karczmę przejmie tego dnia Kapela Fedaków oraz Parnas Brass Band. W tym dniu, w godzinach 14:00 – 17:00, najmłodszych zapraszamy na warsztaty edukacyjne w industrialnej przestrzeni z tradycją w tle.

Dej pozōr tyż:  Sławików: "Tragedia Ślązaków 1945"

BarbórkoweLOVE zakończą koncerty Roksany Węgiel o godzinie 15:00 oraz Krzikopy, o godzinie 18:30.
Śpiew i tradycyjne instrumenty (skrzypce i akordeon) w połączeniu z nowoczesnymi instrumentami elektronicznymi i perkusją, czynią z muzyki Krzikopy niespotykaną mieszankę, zupełnie jak ma to miejsce w przypadku kultury Górnego Śląska i… samego jarmarku BarbórkoweLOVE.

Wszystkie wydarzenia są wolne od opłat. Na warsztaty obowiązują zapisy (ilość miejsc ograniczona), formularze zgłoszeń dostępne na www.sztolnialuiza.pl

Więcej informacji dostępnych na stronie www.sztolnialuiza .pl i na FB @sztolnialuiza

*Adres: strefa Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, ul. Wolności 408

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Jedyn kōmyntŏrz ô „Zabrze: program jarmarku BarbórkoweLOVE

 • 5 grudnia 2021 ô 19:18
  Permalink

  Szkoda, że tylko ze organizacja leży. Zrobiono listę zapisów na warsztaty kosmetyków i z 20 wybranych osób, 15 osób nie przyszło. Tym samym pozbawiając chętne osoby udziału w warsztatach 🙁

  Ôdpowiydz

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

 • pisać wiyncyj tekstōw
 • ôbsztalować teksty u autorōw
 • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
 • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza