Rybnik: W sobotę wigilijka na rynku

Przed nami finał Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania! W sobotę, 21 grudnia na rynku odbędzie się wspólna Wigilijka, a tuż po niej koncerty. Zagrają: Kawa z Mlekiem, MeloMany i LemON.

Wigilijka z mieszkańcami rozpocznie się o godz. 17.00. Na uczestników Wigilijki czekać będzie 1 tys. porcji barszczu z krokietem, kapusta z grzybami, 1 tys. porcji bigosu z bułką, 1 tys. porcji gorącej czekolady oraz 1 tys. porcji piernika.
Tego popołudnia nie zabraknie również życzeń Prezydenta Miasta oraz przekazania Ognia Betlejemskiego przez harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej.

Program wydarzenia:
– 17.00-17.30 Wigilijka z mieszkańcami, przekazanie Ognia Betlejemskiego przez Harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej, wspólne życzenia Prezydenta Miasta.
– 17.30 koncert zespołu Kawa z Mlekiem
– 18.15 Koncert MeloMany
– 19.30 Akustyczny koncert zespołu LemON

Do poniedziałku, 23 grudnia potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy – ustawione na płycie rynku stoiska handlowe i gastronomiczne czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 20.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 21.00. Uzupełnieniem jarmarcznych domków jest „mostek życzeń” i tradycyjna świąteczna piramida.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Źródło: UM Rybnik, foto: L. Tyl

Dej pozōr tyż:  Bytom: spacer archeologiczny szlakiem średniowiecznych nekropolii

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza