Rybnik: Letnie kino na Ignacu

Na parkingu Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku w sobotę, 10 lipca 2021 roku o godzinie 20.30, w ramach Kina Plenerowego na Ignacym, wyświetlony zostanie film pt. “Dzikie historie” z 2014 roku w reżyserii Damiána Szifróna.

„Dzikie historie” to, wyprodukowana przez Pedro Almodovara, czarna komedia o sześciorgu bohaterach na skraju załamania nerwowego.  Modelka, kierowca, kelnerka, milioner, specjalista od materiałów wybuchowych i panna młoda – wszyscy będą musieli zmierzyć się ze stresującą sytuacją, jedną z tych, które wielu z nas przeżywa każdego dnia: gadatliwy pasażer na miejscu obok, niespodziewane spotkanie z kochanką męża, bezduszny urzędnik, kolejne spóźnienie do domu z pracy czy pirat drogowy.

Film nominowano do Oscara 2014 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Reżyseria: Damián Szifrón; produkcja: Argentyna / Hiszpania (2014), czas trwania: 2 godz.2 min.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Uwaga! W razie niepogody, pokaz odbędzie się w budynku dawnej sprężarkowni.

Wstęp wolny. Film nie jest przeznaczony dla dzieci.

Dej pozōr tyż:  VIII edycja Konkursu Wiedzy o Regionie "Silesia Incognita"

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza