Ruda Śląska: VII Fest Literacki Kakauszale

W roku bieżącym Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej organizuje VII edycję festiwalu Kakauszale – Fest Literacki. W zamierzeniach organizatora jest to śląski festiwal literacki, impreza o charakterze targowo-animacyjnej. Festiwal odbywa się w Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej i składa się z finału Konkursu Poetyckiego im. ks. N. Bonczyka, gali wręczenia TABULKI, honorowego wyróżnienia rudzkiej książnicy, połączonej z przyznaniem tytułu Optimus Auctor Silesianus Anno Domini MMXXI oraz targów śląskiej książki wraz z prezentacjami autorskimi.

W czasie targów, które odbędą się w środę, 20 października od godz. 13.00 w Stacji Biblioteka (dworzec Ruda-Chebzie) śląscy wydawcy proponują swoje najnowsze książki (dostępne z rabatem), które podpisywane są przez autorów biorących udział w imprezie. Każdorazowo występuje ponad dziesięciu śląskich autorów reprezentujących swych wydawców.

W związku z nazwą imprezy – KAKAUSZALE – uczestnicy w dniach festiwalowych mogą się częstować szczególnym napojem, czyli wywarem z łuski kakaowej, zwanej po śląsku kakauszalami. Oprócz poczęstunku uczestnicy tego spotkania mogą wziąć udział w działaniach towarzyszących (konkursy, występy muzyczne, itp.)

Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem – Złap pociąg do książek.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  Rybnik: Industriada i nocne zwiedzanie Hoym Gruby

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza