Rozwój Katowice – Górnik Zŏbrze 1/8 finału Pucharu Polski [fotorelacja, film]

Dzisiej we 1/8 finału Pucharu Polski gōrnoślōnske derby Rozwój Katowice – Górnik Zŏbrze. Szpil po 90 minutach skōńczōł sie 1-1. Tor dlŏ Rozwoju szczelōł Michał Płonka we 27 minucie, a wyrōwnoł Jesus Jiminez we 34 minucie.

Szpil musioł być rozstrzigniynty i ôbu manszaftōm prziszło grać dogrywka, kerŏ we drugej połowie już klar wypadła na korzyść Górnika Zŏbrze. Tory szczelali Kamil Zapolnik (108 minuta), Szymin Matuszek (113 minuta) i Łukasz Wolsztyński (123 minuta, elwer) i Górnik Zŏbrze wygroł cołki szpil 4-1.

Poniżej filmik i pŏranŏscie fotografiji ze szpilu.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

 

 

Opracowanie, fotografie i filmy:

Jacek Tomaszewski – Rocznik ’83. Ligocianin. Radny Rady Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki. Zastępca redaktor naczelnej miesięcznika Jaskółka Śląska. Przewodniczący Koła Katowice Południe RAŚ. Asystent posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plury. Kibic Ruchu Chorzów, Rozwoju Katowice i HC Oceláři Třinec.

Dej pozōr tyż:  Hart Wegner: Off Paradise – cz.1

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza