Marek Plura z szansą na tytuł najlepszego europosła

Co roku prestiżowy miesięcznik The Parliament Magazine przeprowadza konkurs na najlepszych, najbardziej skutecznych i aktywnych europosłów. Na nagrodę może liczyć europoseł ze Śląska.

– Nominację dostałem w kategorii „Zatrudnienie, sprawy społeczne i regionalne”. Jest nas tylko troje w tej kategorii dlatego jest ona dla mnie niezwykle budująca. Jestem też przekonany, że ta nominacja wzmacnia działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami w całej Unii Europejskiej i jest dowodem na to, że te sprawy są naprawdę ważne – mówi nominowany Marek Plura. – Cieszę, że mogłem pracować przy pozytywnych zmianach w tym obszarze i bardzo dziękuję wszystkim organizacjom z Polski i Unii za zgłoszenie mnie do tego konkursu i proszę, trzymajcie dalej kciuki – dodaje.

Pełną listę nominowanych znajdziecie na stronie konkursu: http://www.mepawards.eu/shortlist

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, w którym europoseł Marek Plura mówi o problemach osób niepełnosprawnych.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  Gabriela Szewiola: Das Flugzeug

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza