Jeszcze więcej dobrych brzmień na dachu Supersamu – zaproszenie

W katowickim Supersamie wakacyjna strefa na dachu nabiera rozmachu. Projekt rośnie w siłę, gdyż przybywa muzyków, którzy zaprezentują się tutaj publiczności. W najbliższą sobotę (10 sierpnia) będą to zespoły LÓD 9 (godz. 19:00, na zdjęciu powyżej; fotografia z materiałów organizatora) oraz CIŚNIENIE (godz. 20:00). Z kolei w letnim kinie już w tę środę (7 sierpnia, godz. 20:30) projekcja filmu „Cudowny chłopak”.

Cykl wakacyjnych koncertów katowicki SUPERSAM realizuje we współpracy z instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Wszystkie zespoły, które prezentują się na dachu domu handlowego, są laureatami dotychczasowych edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze. – Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę. Otrzymujemy wiele pozytywnych komentarzy, a co najważniejsze, kolejne zespoły dołączają do niego i zagrają dla naszych gości – mówi Piotr Krowicki, menedżer ds. marketingu w Supersamie.

Dzięki temu harmonogram sierpniowych koncertów jest jeszcze bogatszy i prezentuje się następująco: Aiselis i Erith (17 sierpnia), The Cornwall i Szklane Oczy (24 sierpnia) oraz Bukowicz i The Party is Over (31 sierpnia). Oczywiście scena w najbliższa sobotą zarezerwowana jest dla grup Lód 9 oraz Ciśnienie.

LÓD 9 to waltornia i elektroniczne skrzypce, czyli mocno eksperymentalny projekt, łączący avantgardę, alternative, experimental, electrorock. Sami o sobie mówią, że ich twórczość to hałas uporządkowany, dźwięk wyzwolony.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Muzyka kwartetu CIŚNIENIE wymyka się gatunkowym szufladkom. Słuchając kompozycji z EP „Live Session No. 1” czy utworu „Ego”, można odnaleźć elementy post rocka, jazzu, ambientu i bardzo szeroko rozumianej alternatywy. Kontakt z muzyką Ciśnienia jest niczym zwiedzanie muzycznych światów-utworów. W styczniu tego roku zespół opublikował pierwszy album „JazzArt Underground”.

Dej pozōr tyż:  Na gōrnoślōnskich szportplacach, 28.11.2021

Letnią strefę rozrywki i relaksu w Supersamie zaprojektowała znana śląska pracownia – KOLEKTYW MUSK. Strefa jest wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązuje do najcieplejszej pory roku. Można tu odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE.

Supersam pomyślał także o kinomanach, dla których w wybrane środy (godz. 20:30) wyświetlane są filmy. W ramach letniego kina 7 sierpnia widzowie zobaczą film Cudowny chłopak. Film nakręcony w oparciu o książkowy bestseller opowiada inspirującą i krzepiącą historię Augusta Pullmana, chłopca ze skazami na twarzy. W przypadku niepogody seans zostanie przeniesiony do wnętrza Supersamu.

Wstęp do letniej strefy Supersamu oraz udział w organizowanych w niej atrakcjach jest bezpłatny.

Ciśnienie
Zespół Ciśnienie. Fot: materiały organizatora

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza