Dużo emocji w Bełku! Decor remisuje z Odrą Wodzisław [FOTORELACJA]

Dla mieszkańców maleńkiego Bełku (gmina Czerwionka-Leszczyny) to było nielada wydarzenie. Na mecz z miejscowym Decorem przyjechała Odra Wodzisław. Starsi kibice do sprawy podchodzili emocjonalnie, jeden z nich dziwił się: fto by pomyśloł, że kiejsik do nos, do wsi, przijedzie wielgo Odra Wodzisław.

Wielkość Odry jest jednak wspomnieniem, które ze wszystkich sił chcą odbudować piłkarze, działacze i kibice. Tych ostatnich najechało na Bełk kilkaset, co nie jest dla tego klubu codziennością. Decor Bełk parking przeznaczył w całości dla kibiców gości. Oni sami zostali ulokowani w oddzielnym sektorze, na co złorzeczyli w przerwie, nie mogąc wyjść z niego i kupić sobie wusztu z grilla: zamknęliście nas w klatce, jak tygrysy! Organizatorzy wuszty jednak im dostarczyli.

Dużo działo się na trybunach, a na boisku jeszcze więcej. Odra Wodzisław, która do tego meczu przystępowała jako lider IV ligi, znalazła w Decorze godnego rywala. Ba, przez większość meczu to Decor dominował. Najwięcej emocji kibice mogli przeżyć w ostatnim kwadransie spotkania. W 75. minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał piłkarz Odry Bartosz Pikul. Już cztery minuty później Decor wykorzystał grę w przewadze – podanie z lewej strony pola karnego otrzymał Damian Olczak, przedryblował dwóch rywali i strzelił pięknie po długim rogu. Radość nie trwała jednak długo. W 82. minucie piłkę przed polem karnym dostaje wprowadzony chwilę wcześniej Emmanuel Sarki. Strzela na dwa razy, ale piłka ląduje w końcu w siatce. Sarki to ciekawa postać – były piłkarz m.in. Chelsea Londyn i Wisły Kraków oraz reprezentant Nigerii i Haiti… Jego sportowy dorobek nie przeszkodził jednak kibicom gospodarzy w formułowaniu rasistowskich docinków.

Dej pozōr tyż:  Gostyń: spotkanie z Ignacym Walentym Nendzą

Ostatnie słowo mogło należeć jednak do gospodarzy. W samej końcówce zmarnowali dwie okazje. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra sam na sam z bramkarzem wyszedł Damian Olczak. Jego próba zakończyła się jednak… Zresztą sami zobaczcie na zdjęciach. Olczak, nazywany przez kibiców “Rambo”, załamany upadł na murawę, po czym ze wstydu nasunął na głowę koszukę. Po kilku minutach ściągnął mu ją z niej dopiero kolega z drużyny.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Decor Bełk nie ma się jednak czego wstydzić. Grając z faworyzowanym rywalem, stworzyli ciekawe widowisko, które mogło podobać się kibicom mimo chłodu i deszczu.

Decor Bełk – Odra Wodzisław Śląski 1:1 (0:0)

Bramki: Olczak 79. – Sarki 85.

Czerwona kartka: Pikul (74.)

 

 

 

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Marcin Musiał (ur. 1988) – humanista zaangażowany, Ślązak, literaturoznawca, bloger “tylko burak nie czyta”, autor projektu ustawy o śląskim języku regionalnym i dwóch samorządowych programów dla śląskiej kultury. Współautor (razem z Moniką Rosą) książki "Kiedy umrze ślōnsko gŏdka". Na portalu Wachtyrz.eu pisze o swoich pasjach – Śląsku, literaturze, polityce i piłce nożnej. Pochodzi z Żor, mieszka w Katowicach.

Śledź autora:

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza