Zaproszenie na koncert Jacka Stęszewskiego i Zuzanny Moczek w Gostyni

9 sierpnia na plenerowej scenie Domu Kultury w Gostyni wystąpią: Zuzanna Moczek oraz Jacek Stęszewski z zespołem.

Koncert odbędzie się o godzinie 19.00 w „Zagrodzie Śląskiej” przy Domu Kultury w Gostyni, ul. Pszczyńska 366 (w razie złych warunków atmosferycznych koncert odbędzie się w dużej sali Domu Kultury). Wstęp wolny.

Jacek Stęszewski

Jacek Stęszewski – ur. 15.03.1980 r. w Katowicach; – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, na co dzień lider i wokalista zespołu Koniec Świata. Na solowym koncie ma dwie płyty „Księżycówka” oraz „Peweksówka”. Muzycznie porusza się w klimatach folkowej poezji śpiewanej, skąd blisko mu do Nohavicy, czy Jacka Kaczmarskiego.

Jacek wystąpi z dwójką nietuzinkowych i charyzmatycznych muzyków:

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

  • Janusz Bińkowski (klawisze, gitara, instr. perkusyjne),
  • Gabriel Balukiewicz (akordeon).

 

Zuzanna Moczek

Zuzanna – wedle słownikowej definicji jest wokalistką, multiinstrumentalistką i tekściarką, ale woli myśleć o sobie jako o dziewczynie piszącej piosenki. Tutaj liczy się każde słowo – jej autorska twórczość to piosenka literacka najwyższej próby ,doprawiona odrobiną folkowych brzmień. Tradycyjne formy muzyczne ubrane we współczesne spojrzenie oraz ekspresję tworzą ciekawą i spójną opowieść. Śpiewa, akompaniując sobie na pianinie, gitarze i akordeonie.

Na koncie ma kilkadziesiąt nagród najważniejszych krajowych festiwali piosenki artystycznej, m.in.: konkursu Skoda Auto Muzyka (Program III PR), Giełda Piosenki „Wieczorne Nastroje” Kwidzyn (I miejsce), „Metamorfozy Sentymentalne” Lublin (I miejsce), „Frazy” Poznań (I miejsce), festiwal Danielka (Grand Prix oraz Nagroda Publiczności). Od kilku lat regularnie koncertuje w całej Polsce -występowała między innymi podczas Enea Spring Break w Poznaniu, Songwriter Łódź Festiwal, toruńskiego LULU festiwal, czy FRU (Festiwal Raciborskiej Ulicy).

Dej pozōr tyż:  Festiwal Górnej Odry z finałem w Rybniku

Jej muzykę docenili między innymi Czesław Mozil i zespół Raz Dwa Trzy, zapraszając ją do gościnnego supportu. Na co dzień stara się żyć bez pośpiechu, na wsi, w bliskim kontakcie z naturą. 1 maja 2020 miała miejsce premiera jej debiutanckiego albumu zatytułowanego „Dzień dobry”.

 

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza