Zabrze: Ciśniemy na wieżę

Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza oraz Sztolnia Królowa Luiza organizują bieg! Bieg nietypowy, bo po klatce schodowej odrestaurowanej Wieży Ciśnień przy ulicy Zamoyskiego w Zabrzu. Będzie to przedpremierowa okazja zobaczyć ten wspaniały budynek — perłę na szlaku zabytków zabrzańskich.

Spotykamy się 5 września 2021 r. po godzinie 12:00. W biegu wystartuje 100. zawodników. Będą mieli do pokonania ponad 130 stopni / 7 pięter.

Po uroczystej dekoracji zwycięzców (15:00),  dla mediów przedpremierowe  wejście do Wieży Ciśnień!

Bieg oprócz promocji turystyki postindustrialnej ma na celu promocję zdrowego trybu życia. Dlaczego warto biegać?
Stwierdzenie, że bieganie jest zdrowe to truizm. Wiemy o tym doskonale. Zresztą, każdy rodzaj aktywności pozytywnie wpływa na nasz organizm. Dlaczego zatem warto postawić właśnie na bieganie? W jaki sposób może ono nam pomóc i jak odmieni nasze życie?
Bieganie to świetny sposób na relaks.
Bieganie poprawia pracę najważniejszych narządów wewnętrznych.
Bieganie zmniejsza ryzyko zawału.
Bieganie wzmacnia odporność.
Bieganie pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów.
Bieganie poprawia kondycję.
Bieganie pomaga znaleźć przyjaciół. Bieganie wzmacnia mięśnie kręgosłupa. Bieganie wzmacnia kości i stawy. Bieganie zapobiega cukrzycy.
Nic więcej dodawać nie trzeba! Ciś z nami!

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt z Panem Bartłomiejem Latoszek.

E-mail: BLatoszek@muzeumgornictwa.pl

Dej pozōr tyż:  Chorzów: kolejny spektakl w ramach ChTO

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza