Wesprzyj kampanię informacyjną w sprawie możliwości deklarowania śląskiej tożsamości!

Ruszyła zbiórka na śląską kampanię informacyjną przed Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który rozpocznie się w kwietniu 2021 roku. To doskonała okazja, by pokazać, że śląska tożsamość ma się dobrze. Po raz kolejny Ślązacy będą mieli prawo do zadeklarowania narodowości śląskiej oraz języka śląskiego.

Wesprzyj kampanię informacyjną w sprawie możliwości deklarowania śląskiej tożsamości! Dorzuć kilka złotych!

Spis Powszechny 2021 odbędzie się tylko w Internecie. Pomóżcie nam z dotarciem do tysięcy Ślązaków, którzy chcieliby skorzystać ze prawa do samookreślenia swojej tożsamości. Akcję zbierania środków finansowych koordynuje Ruch Autonomii Śląska z ramienia koalicji organizacji regionalnych w sprawie Spisu Powszechnego 2021.

Co zostanie sfinansowane ze zbiórki?

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

  1. Geotargetowana kampania banerowa w oparciu o system aukcyjnego zakupu reklam (rtb programmatic buying), który pozwoli precyzyjnie dotrzeć do śląskich internautów
  2. Zakup artykułów sponsorowanych w portalach internetowych oraz serwisach internetowych prezentujących informacje lokalne i regionalne z górnośląskich części województwa śląskiego i opolskiego.
  3. Personalizowane reklamy w serwisie społecznościowym Facebook i Instagram.
  4. Spoty video typu preroll wyświetlane przed materiałami filmowymi w serwisie Youtube
  5. Reklamy w prasie drukowanej (w ramach dostępnych środków)
  6. Dystrybucja ulotek na terenie gmin z największym odsetkiem deklaracji narodowości śląskiej (w ramach dostępnych środków)
Szczegółowe informacje o zrzutce znajdziecie tutaj: https://zrzutka.pl/spispowszechny

Pierwszego dnia zebrano 3.270 złotych z zakładanych 50.000.

Dej pozōr tyż:  Zielony Śląsk wg Piotra Drzewieckiego

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza