Noc sylwestrowa z Teatrem Śląskim!

Oglądaj wybrane 3 spektakle online między godziną 18.00 w Sylwestra a 6.00 rano w Nowym Roku. Teatr Śląski zostawia dostęp do trzech przedstawień na naszym kanale YouTube. Macie 12 godzin, by zaplanować wg własnych potrzeb oglądanie naszych tytułów w domu. Mamy nadzieję, że ten wieczór spędzicie w naszym towarzystwie!

Do wyboru kultowa „Piąta strona świata” w reżyserii Roberta Talarczyka z główną rolą Dariusza Chojnackiego. Miłośnicy kreacji Grażyny Bułki, Artura Święsa i Andrzeja Warcaby powinni zacząć wieczór od słodko-gorzkiej komedii „Jakobi i Leidental” w reżyserii Joanny Zdrady. Do wyboru także gombrowiczowska „Iwona, Księżniczka Burgunda” – wielkoobsadowa sztuka z Dużej Sceny z rolą Agnieszki Radzikowskiej jako Iwony.

Linki do spektakli poniżej.

Pokazy będą upublicznione 31 grudnia od godziny 18.00. Dowolnie można oglądać trzy wybrane tytuły.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

PIĄTA STRONA ŚWIATA
https://youtu.be/r4S_IveRe0I

JAKOBI I LEIDENTAL
https://youtu.be/lIUkRCS_BHM

IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA
https://youtu.be/1LoRFgVpnao

Dej pozōr tyż:  Żory: Ślōnski Przedszkole u starzika w Muzeum

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza