Tychy: „Zostawmy po sobie ślad“

A może by tak wybrać się w podróż do przeszłości, podczas której opowiemy o przypadkowych i nieprzypadkowych znaleziskach? Szczególną uwagę zwrócimy na fascynujące czułowskie odkrycie sprzed kilku lat w dawnej Fabryce Celulozy i Papieru…

Jakie skarby przez tyle czasu pozostawały skrywane w fabryce? Czy były kiedyś dla kogoś bardzo ważne? W jakiej części fabryki i przez kogo zostały odkryte? Właśnie na takie pytania odpowiemy podczas warsztatów.

Uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję stworzyć własną „kapsułę czasu”, którą być może ktoś odszuka za kilka lat i która będzie wspaniałą pamiątką dla odkrywcy. W „kapsule czasu” mogą znaleźć się listy do naszych bliskich, wiadomości, ulubione zdjęcie, rysunek albo bardzo ważny dla nas przedmiot.

Zachęcamy, aby przynieść ze sobą ważny przedmiot lub zdjęcie.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

Zachęcamy również grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w innym, wcześniej wspólnie ustalonym terminie (udział płatny: 100 zł od grupy, maksymalna liczba uczestników i uczestniczek to 30 osób).

data: 25 marca 2023 (sobota), godz. 12.00–13.30
miejsce:
Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1
prowadzą: Natalia Sitko i Agata Berger-Połomska
zapisy: 887 450 212 (także SMSem), n.sitko@muzeum.tychy.pl
koszt: 10 zł od osoby
uwaga!
obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach:
88 1240 1330 1111 0010 7496 4324 PEKAO S.A.
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1
43–100 Tychy
W tytule przelewu prosimy o wpisanie: „warsztaty zostawmy po sobie ślad 25.03.2023 – imię i nazwisko uczestnika lub uczestniczki”
Potwierdzenie przelewu należy przesłać na podany powyżej adres e–mail.

Dej pozōr tyż:  Tychy: Zaprojektuje czapki frygijskie na IO

 

więcej: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/zostawmy-po-sobie-slad/

więcej o wystawie czasowej „W chacharskich mundurach. Czułów w latach II wojny światowej”: https://muzeum.tychy.pl/wystawa/w-chacharskich-mundurach-czulow-w-latach-ii-wojny-swiatowej/

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza