Super summer na dachu katowickiego Supersamu

Pełną parą działa wakacyjna strefa relaksu na dachu katowickiego SUPERSAMU. Jej otwarcie uświetnił występ zespołu Max Bravura. Był to pierwszy z dziesięciu koncertów zaplanowanych na okres wakacji. W najbliższy sobotni letni wieczór (6 lipca, godz. 19:00) publiczność porwie grupa NOTTOOEASY. Tymczasem już w środę (3 lipca) o godz. 20:30 pierwszy SUPER SEANS w ramach „kina na dachu” – projekcja filmu La La Land.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Letnią strefę rozrywki i relaksu w Supersamie zaprojektowała znana śląska pracownia – KOLEKTYW MUSK. Strefa jest wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązuje do najcieplejszej pory roku. Można tu odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE.

Gwoździem programu jest jednak seria kameralnych koncertów, przygotowanych przez Supersam we współpracy z instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Wszystkie zespoły, które zagrają na dachu domu handlowego są laureatami dotychczasowych edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze.

Po inaugurującym cykl występie grupy MAX BRAVURA, w kolejne soboty przed publicznością zaprezentują się: NOT TOO EASY (6 lipca), FONOGON (13 lipca), ZOŚKA (20 lipca), AISELIS (27 lipca), ŻYJOKI
(3 sierpnia), LÓD 9 (10 sierpnia), ERITH (17 sierpnia), SZKLANE OCZY (24 sierpnia). Na koniec – nomen omen – zespół  THE PARTY IS OVER (31 sierpnia).

Również miłośnicy kina znajdą coś dla siebie na 5. piętrze Supersamu. Z myślą o nich wyświetlane będą o godz. 20:30 środowe seanse. Pierwszym filmem na liście jest obsypany nagrodami La La Land, z Oscarową rolą Emmy Stone.

Wstęp do letniej strefy Supersamu oraz udział w organizowanych w niej atrakcjach jest bezpłatny.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autōrōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza