Sukces młodych piłkarek z Katowic

Chyba niezbyt często się zdarza, że nasze zespoły wygrywają z niemieckimi? Szczególnie w piłce nożnej!  Wydawało się , że 10 dziewczyny (rocznik 2007-2009) z KKS Katowice leci do Pinnebergu koło Hamburga, przede wszystkim po naukę. Okazało się, że to Niemki mogą się uczyć od zawodniczek ze Śląska. KKS Katowice wygrywał pierwszy turniej, w finale pokonując piłkarki kultowego FC St.Pauli 2:1.

Tutaj wyniki wszystkich rozegranych meczy: https://www.meinturnierplan.de/showit.php?id=1480023289&setlang=de

W drugim turnieju tego samego dnia poszło już trochę gorzej, ale dziewczyny zmęczone, poza tym grały na dwa zespoły: jako KKS Katowice i mix KKS/Pinneberg (wspólny zespół z Gospodarzami Turnieju). Ostatecznie zajęły 7 i 9 miejsce.

https://www.meinturnierplan.de/showit.php?id=1448976871&setlang=de

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

W sumie jako KKS Katowice przegrały na turniejach w Niemczech tylko jeden mecz!

Trzeba również podkreślić wspaniałe przyjęcie katowickich dziewczyn przez organizatorów turnieju. Odebrali nasz zespół z lotniska, zorganizowali wspólne z niemieckimi dziewczynami zwiedzanie Hamburga, a przez cały trzydniowy pobyt nasze dziewczyny są goszczone przez rodziny niemieckich zawodniczek.

https://www.facebook.com/PinnebergerLoewen

A tak piłkarki KKS Katowice zostały powitane na lotnisku po powrocie z turnieju:

Wojciech Banasiuk

Dej pozōr tyż:  „Jednoaktówka po śląsku” po raz 11.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza