Rybnik: startuje „Akademia Pana Hoyma”

„Akademia Pana Hoyma” to pilotażowy cykl zajęć dla uczniów w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. W październiku czekają na młodych odkrywców zajęcia z robotyki, informatyki, fizyki czy astronomii. Zajęcia będą łączyły zabawę z nauką. Obowiązuje rezerwacja i przedpłata na konto. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem tel. 32 4327 499 lub e-mailowo: kontakt@kopalniaignacy.pl .

Robotyka i informatyka

2.10 /  Godz. 11:30 /  120 min / cena 20 zł / od 6 lat

Idea przewodnia zajęć zawarta jest w hasłach: baw się, zdobywaj wiedzę, rozwijaj kompetencje społeczne. Zajęcia prowadzone są na robotach Lego Mindstorms, Edison, mBot, Skriware. Uczestnicy budują swoje własne roboty i modele maszyn i urządzeń pod kierunkiem instruktora. Warsztaty mają pokaźną bazę narzędziową do obróbki i montażu, narzędzia pomiarowe, drukarki 3D, silniki, przekładnie, materiały konstrukcyjne. Zajęcia poprowadzi Antonii Duda.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Astronomia

2.10. / Godz. 10:00   /  60 min / cena 10 zł / od 8 lat

“Tajemnice Układu Słonecznego” – jak wygląda nasz Układ Słoneczny? Czy na innych planetach możemy zamieszkać? Jak wygląda niebo na innych planetach? Czy Ziemia jest wyjątkowa we Wszechświecie? Odpowiedź na te pytania na spotkaniu z Grzegorzem Przybyłą, pasjonatem fizyki i astronomii. W programie doświadczenia fizyczne.

Fizyka

16.10. / Godz. 10:00  /   60 min / cena 10 zł / od 12 lat

“Prąd elektryczny dla opornych” Czym jest prąd elektryczny? Jak powstaje prąd? Czy można samemu zbudować silnik elektryczny i prądnicę? Czy prąd jest niebezpieczny? Dowiecie się na warsztatach które poprowadzi Grzegorz Przybyła, pasjonat fizyki i astronomii.

Dej pozōr tyż:  „Schleutsches Schreiben“

 

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza