Rybnik: Sportowy weekend

W najbliższą niedzielę żadnego sympatyka „czarnego sportu” nie może zabraknąć na stadionie przy ul. Gliwickiej 72. Żużlowcy KS ROW są o krok od awansu do ekstraligi.  Żeby znaleźć się w najlepszej lidze świata, muszą odrobić dwa punkty straty z pierwszego, finałowego dwumeczu z Ostrowem.  W najbliższy weekend sezon ligowy zakończą rybniccy baseballiści, którzy z Wrocławiem powalczą o brąz MP. Warto zapoznać się z imprezami organizowanymi przez MOSiR.

 

SPORTY MOTOROWE: ŻUŻEL

Rybniccy żużlowcy, w niedzielę, mogą sobie zapewnić awans do żużlowej ekstraligi. Aby tak się stało muszą odrobić straty z Ostrowa. W pierwszy meczu finału I ligi przegrali 44:46, zadanie wydaje się więc dość proste. Tyle tylko, że wszyscy pamiętają, co wydarzyło się 12 miesięcy temu, kiedy większość świętowała awans po pierwszy meczu finału, by potem przez rok ponownie chodzić na mecze I-ligowe. Emocje więc gwarantowane, komplet publiczności również.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

KS ROW Rybnik – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: niedziela, 15 września
Start: godz. 14:30

EKSTRLIGA: BASEBALL

Silesia Rybnik nie obroni tytułu mistrza Polski. W półfinale ekstraligi okazała się gorsza od Osielska. Teraz pozostał jej bój o brązowy medal. Rywalem o trzecie miejsce na podium będzie drużyna z Wrocławia. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Drużyny ustaliły, że pierwsze dwa spotkania odbędą się w Rybniku.

O 3. miejsce w ekstralidze
Silesia Rybnik – Barons Wrocław
Miejsce: Boisko ul. Partyzantów
Termin: sobota, 14 września
Start: godz. 14:30

Dej pozōr tyż:  „Nike” 2021 dlŏ Zbigniewa Rokity

Termin: niedziela, 15 września
Start: godz. 12.00

REKREACJA: ROWERY

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Rybniku organizuje Rajd Kolarski Żegnaj Lato. Zbiórka grupy z Rybnika na parkingu kąpieliska Ruda o godz. 9:15. Start kwadrans później. Meta będzie usytuowana na boisku w Ochojcu. Przyjmowanie uczestników na mecie od godz. 11.00. Konkursy zręcznościowe od godz. 11.30. Zakończenie około godz. 13.30. Szczegóły na stronie www.mosir.rybnik.pl.

Rajd Kolarski Żegnaj Lato
Miejsce: parking kąpielisko Ruda
Termin: sobota, 14 września
Start: godz. 9:15

REKREACJA: TENIS

14 września 2019 KS Rybnickie Towarzystwo Tenisowe już po raz trzeci organizuje turniej finałowy Rybnickiej Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego. W rozgrywkach bierze udział ponad 50 osób z Rybnika i okolic, rywalizując w dwóch ligach pań oraz dwóch ligach panów. Turniej finałowy, w którym udział wezmą najlepsi zawodnicy każdej ligi jest równocześnie podsumowaniem i okazją do promocji tenisa w wykonaniu amatorskim.

Finał RALTS
Miejsce: korty tenisowe PLAY LOUD przy Fundacji PGE
Termin: sobota, 14 września
Start: godz. 9:00

REKREACJA: TENIS

MOSiR, który od kilku lat organizuje różne akademie sportowe, m.in. biegania, jazdy na rolkach, windsurfingu czy nordic walking – we wrześniu uruchomił kolejną – tenisową. Jak informują organizatorzy, na pierwszych zajęciach nie pojawiły się cztery, wcześniej zapisane osoby. Zwolniło się więc kilka miejsc. Zapisać można się poprzez specjalny formularz na stronie www.mosir.rybnik.pl.

Akademia Tenisa Ziemnego
Miejsce: Hala sportowa w Niedobczycach
Termin: wtorek, piątek (od 10.09 do 4.10)
Start: godz. 17:00 i 18.00

Dej pozōr tyż:  Tychy: Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą

PIŁKA NOŻNA: KLASA OKRĘGOWA

O punkty powalczą drużyny z klasy okręgowej. Pierwszy z Chwałowic zagra u siebie z Polonią Łaziska Rybnickie, rezerwy ROW-u i Rymer będą walczyć w meczach wyjazdowych.

Klasa okręgowa, grupa: śląska III (Racibórz-Rybnik)
Pierwszy Chwałowice – Polonia Łaziska Rybnickie 14 września, godz. 14:00
LKS Krzyżanowice – ROW 1964 II Rybnik 14 września, godz. 16:00
Polonia Marklowice – Rymer Rybnik 14 września, godz. 16:00

REKREACJA: BIEGI

Trwają zapisy na ostatni bieg w ramach Biegowego Grand Prix Rybnika. Na cały cykl składają się cztery imprezy: Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme i Bieg Barbórkowy. Pierwsze dwa z nich już się odbyły. Na trzecie limit zapisów został już wyczerpany. Aby zostać sklasyfikowanym w BGPR, należy wziąć udział w co najmniej trzech biegach. Specjalny formularz zapisowy, jak i regulaminy, są udostępnione na stronie www.mosir.rybnik.pl.

 Biegowe Grand Prix Rybnika 2019

  • Bieg Wiosny – odbył się 19 maja
  • Rybnicki Półmaraton Księżycowy – odbył się 29 czerwca
  • Kamień Extreme – 29 września, limit uczestników: 350 – limit wyczerpany
  • Bieg Barbórkowy – 1 grudnia, limit uczestników: 1015

 

IMPREZA MIESIĄCA – JUDO

Jedną z większych imprez organizowanych w tym roku w Rybniku będą seniorskie mistrzostwa Polski w judo. Odbędą się one w boguszowickiej hali. W akcji będzie można zobaczyć kilku zawodników z dwóch rybnickich klubów: Polonii i Kejza Team. O tytuł powalczy m.in. brązowa medalistka mistrzostw świata Julia Kowalczyk.

Dej pozōr tyż:  „Jednoaktówka po śląsku” po raz 11.

Mistrzostwa Polski w Judo Seniorów i Seniorek
Miejsce: Hala sportowo-widowiskowa w Boguszowicach
Termin: piątek – niedziela, 20-22 września
Start: godz. 11:00 eliminacje, godz. 16.30 walki finałowe

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza