Radlin: V Jarmark Pszczeli

W niedzielę 24.11 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, już po raz piąty spotkają się miłośnicy miodu i ekologicznych produktów. Wszystko za sprawą “Jarmarku Pszczelego”, który w tym miejscu stał się już tradycją. Na gości czekać będą stoiska z miodem z lokalnych pasiek, zdrowa żywność, ekologiczne kosmetyki. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty z tworzenia hoteli dla owadów.

Jarmark Pszczeli to, oprócz doskonałej okazji do zakupu prawdziwego miodu przed świętami, jedno z wielu działań miasta na rzecz ochrony owadów i popularyzacji wiedzy o pszczołach. W ramach tej “pszczelej” polityki Radlina wybudowano specjalne hotele dla owadów, stworzono sieć miododajnych zieleńców pod nazwą “Pszczołostrada” a w szkołach uruchomiono specjalne zajęcia z edukacji ekologicznej. Jarmark Pszczeli to obok radlińskiego Eko – Bazaru, najważniejsza “pszczela” impreza w Radlinie.

V Jarmark Pszczeli w Radlinie

24.11.2019, MOK Radlin

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

od godz. 15.00

ZAPRASZAMY

Dej pozōr tyż:  Wokalistka ze Ślōnska ze Czeskim Słowikym 2021

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza