Partia Razem rozpoczyna kampanię w woj. opolskim

Maciej Kruszka to jedynka Partii Razem do sejmiku z Opola. Jerzy Ochman będzie startował z drugiego miejsca w okręgu obejmującym Kluczbork, Namysłów i Olesno. Partia wystawi listy do sejmików w całym kraju. W czwartek odbyła się prezentacja pierwszej dwójki kandydatów w województwie opolskim. 

Działacze Razem zakończyli już zbiórkę podpisów poparcia niezbędnych do rejestracji list swojego komitetu wyborczego w całym województwie. W kampanii wyborczej stawiają na „zapewnienie usług publicznych na wysokim poziomie”. Ich kluczowym postulatem jest również rozwój połączeń kolejowych i autobusowych, łatwiejszy dostęp do lekarzy czy stworzenie sieci domów dziennej opieki dla osób niesamodzielnych.

— Mamy dość cięć, oszczędności i „taniego państwa”, za które płacimy naszym zdrowiem, bezpieczeństwem czy jakością edukacji. Jesteśmy mieszkańcami i mieszkankami miast, miasteczek i wsi, a nasz program bazuje na rozwiązywaniu naszych codziennych problemów. Chcemy samorządu, który działa dla ludzi, a nie dla zysku — mówił Maciej Kruszka, członek opolskich struktur Partii Razem.

Obaj kandydaci do sejmiku przedstawili tematy, którymi będą zajmować się jako radni. W Opolu jedynką będzie Maciej Kruszka, specjalista ochrony środowiska, współzałożyciel stowarzyszenia Tęczowe Opole i organizator I Marszu Równości. Kruszka mówił, że w sejmiku chciałby zająć się m.in. walką z zanieczyszczeniem powietrza.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

— Mieszkańcy palą w piecach paliwem najgorszej jakości, bo po prostu nie stać ich na inne. Chcę, żeby sejmik pomagał osobom, których nie stać na wymianę pieców lub na opał dobrej jakości. Będę walczył o zwiększenie dopłat do lepszego paliwa oraz wymiany tych urządzeń — zaznaczył Kruszka. — Aktualna informacja o jakości powietrza jest naszym prawem. Jako radny będę walczył o sieć automatycznych stacji pomiarowych w każdej gminie.

Dej pozōr tyż:  Na gōrnoślōnskich szportplacach, 17.10.2021

W okręgu nr 2 (Kluczbork, Namysłów, Olesno) dwójką będzie Jerzy Ochman, działacz opozycji w PRL uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zapowiedział, że dla niego priorytetem będzie rozwój transportu publicznego.

— Jako rowerzysta i użytkownik komunikacji publicznej wiem bardzo dobrze, co jest ważne dla ludzi poruszających się w ten sposób. Najważniejsze punkty to jeden bilet przesiadkowy, wspólne przystanki i dworce dla wszystkich przewoźników, czytelny rozkład jazdy obejmujący wszystkich przewoźników, częste i regularne połączenia oraz bezpieczne trasy i drogi rowerowe — wymieniał Ochman. — Teraz niestety wygląda to tak, że komunikację publiczną organizują nam ludzie, którzy sami autobusami nie jeżdżą. To musi się zmienić!

sdr

Źródło: materiały prasowe Partii Razem

 

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza