Pałac w Krowiarkach obecnie

Pewnego jesiennego przedpołudnia odwiedziłam pałac Donnersmarcków w Krowiarkach (Polnisch/Preussisch Krawarn) w gminie Pietrowice Wielkie, powiat oczywiście raciborski. Majestatyczna budowla mocno podupadła i straciła wiele z czasów swojej świetności, ale wciąż budzi wiele emocji… Dziś przede wszystkim służy nowożeńcom jako plener fotograficzny. Żywię gorącą nadzieję, iż pałac nie podzieli losu innego pałacu z powiatu, a mianowicie pałacu w Sławikowie…
 
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć mojego autorstwa – wszelkie prawa autorskie zastrzeżone, dalsze udostępnianie zdjęć poza poniższym postem bez zgody autora niedopuszczalne.
 

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

 

Natalia Klimaschka

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, z zamiłowania fotograf i eksplorator ziemi raciborskiej.

Prowadzi bloga Wspomnienia ze starego Raciborza.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza