Ostatni wakacyjny koncert na dachu Supersamu

To już ostatni tego lata koncert na dachu katowickiego Supersamu. W sobotę (31 sierpnia) można posłuchać zespołu BUKOWICZ oraz – jak to idealnie pasuje – duetu THE PARTY IS OVER.

Dziesiątą odsłoną sobotnich koncertów Supersam zamyka bardzo udany wakacyjny projekt muzyczny.  Dom handlowy zrealizował go we współpracy z instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Czternaście zespołów i solowych artystów, którzy zaprezentowali się na dachu, to laureaci dotychczasowych edycji katowickiego projektu Dzielnica Brzmi Dobrze.

31 sierpnia od godz. 19:00 strefa relaksu raz jeszcze zabrzmi dobrze za sprawą tria Bukowicz oraz duetu The Party Is Over.

Bukowicz to powiew zimnej fali w połączeniu z shoegazem i dream popem. Projekt zainicjował w 2015 roku Jakub Buczek (wokal, gitara). Wraz z nim zespół tworzą: Aneta Maciaszczyk (klawisze, wokal, sampler) oraz Michał Warzecha (bas). Bukowicz to rodzaj melancholii, który znosi się naprawdę dobrze, ponieważ brzmienie zawarte w każdej z piosenek hipnotyzuje. Ciężar kompozycji został odpowiednio wyważony. Uwagę zwraca ich melodyjność, a także fantastyczne brzmienie gitar.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

The Party is Over to pochodzący z Katowic duet tworzący nowoczesne electro. Michał i Daria rozpoczęli współpracę w 2016 roku, mając na koncie indywidualne muzyczne sukcesy. Michał, głównie na polu rocka, Daria – jazzu i soulu. Doświadczenie tych klasycznych gatunków słychać w kompozycjach Michała
i imponującej skali głosu Darii. Muzyka The Party Is Over łączy klubową energię, zmysłowy vibe i taneczną lekkość. Ich koncerty zaskakują klimatem rodem z klubów techno, gdzie świdrujące syntezatory mieszają się z intrygującym wokalem i rzetelnie wyrzeźbionym basem.

Dej pozōr tyż:  Na gōrnoślōnskich szportplacach, 17.10.2021

Letnią strefę rozrywki i relaksu Super Summer zaprojektowała znana śląska pracownia – KOLEKTYW MUSK. Strefa jest wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązuje do najcieplejszej pory roku. Można tu odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE.

Udział w koncertach jest bezpłatny.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza