OFF Festival 2019: zaczynamy odliczanie do sierpnia

OFF Festival Katowice 2019 odbędzie się w tym roku w dniach 2-4 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów.

OFF Festival powstał w 2006 roku nie po to, by się wszystkim podobać, ale po to, by intrygować, zadawać pytania, oburzać, prowokować do dyskusji, inspirować.

Historia festiwalu to dziesiątki, setki, tysiące dowodów na to, że muzyka zmienia ludzi. A ludzie zmieniają świat. – My wiemy i Wy wiecie, że dziś świat tego bardzo potrzebuje – mówi Artur Rojek, dyrektor festiwalu.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Na OFFa przyjeżdża się, by odkryć nową fascynującą muzykę lub po raz pierwszy w Polsce zobaczyć legendy światowej muzyki alternatywnej.

Zaproszenie przyjęli już m.in. Iggy Pop, Patti Smith, PJ Harvey, The National, The Smashing Pumpkins, Primal Scream, The Flaming Lips, My Bloody Valentine i Charlotte Gainsbourgh. To jedyny festiwal w tej części Europy o tak silnej reprezentacji muzyki z każdego zakątka świata – od obu Ameryk po Afrykę i Azję – ale OFF Festival to także przegląd najlepszej polskiej muzyki alternatywnej od Kultu i Molesty po Hańbę!, Furię i… Zbigniewa Wodeckiego (to tu po raz pierwszy zagrał pełny koncert z Mitch & Mitch).

OFF Festival Katowice to wydarzenie kompletne. Prócz świetnej muzyki serwowanej w przyjaznym otoczeniu warto zwrócić uwagę na Wydarzenia Towarzyszące, w tym spotkania i dyskusje z autorami książek w Kawiarni Literackiej, Kino czy PiaskOFFnicę, specjalną strefę dla najmłodszych, położoną w najcichszym zakątku festiwalowego terenu, w której pod okiem opiekunów i animatorów, dzieci mają możliwość brać udział w warsztatach i wspólnych zabawach.

Dej pozōr tyż:  Edith Stein - W poszukiwaniu prawdy

Odważne decyzje programowe i konsekwencja przy równoczesnej otwartości na wyzwania zmieniającego się świata sprawiają, że OFF Festival Katowice cieszy się przychylnością fanów, mediów i branży muzycznej.

Impreza zdobyła wiele nagród, w tym prestiżową nagrodę European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. Znalazła się również w elitarnym gronie kilku festiwali nominowanych do nagrody za najlepszy program.

W kwietniu 2014 roku prestiżowy TIME Magazine zamieścił OFF Festival Katowice na liście 14 najciekawszych festiwali na świecie.

W 2017 brytyjski Guardian uznał OFFa za jedną z 10 najlepszych imprez festiwalowych w Europie. Z kolei dzięki sesjom wideo, zarejestrowanym w 2015 roku przez amerykańskie radio KEXP (m.in. w przestrzeni Porcelany Śląskiej i na Nikiszowcu) o Katowicach i polskich zespołach – takich jak Hańba!, Sutari czy Coals – dowiedział się cały świat.

Wkrótce więcej o artystach, których będzie można usłyszeć!

Bilety na OFF Festival kupicie na stronie http://off-festival.pl/

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza