Oceláři pokonują Litvinov i wracają na fotel lidera [fotorelacja + filmy]

Wynikiem 4:1 zakończył się wczorajszy mecz hokeistów z Trzyńca, którzy u siebie podejmowali HC Verva Litvinov z zachodnich Czech. Od początku widać było przewagę zawodników Oceláři, choć Litnivov walczył dzielnie do końca. Dla Trzyńca to ważne zwycięstwo – dzięki niemu wracają na 1 miejsce ligi.

Bardzo dobry występ zaliczył Martin Růžička.  Już w 8 minucie bezbłędnie przyjął podanie krążka od Svaciny strzelając pierwszego gola. Wynik poprawił wkrótce Dravecky wraz z Ethanem Werekiem. Druga i trzecia tercja przebiegła zdecydowanie agresywniej. Goście przebudzili się zwłaszcza po bramce, którą udało się Trzyńcowi zdobyć w tej części. Ofiarą agresywnej gry był m.in. … jeden z sędziów, który po mocnym uderzeniu krążkiem w głowę musiał opuścić lodowisko.
W 54 minucie kolejnym rewelacyjnym golem popisał się po raz drugi Růžička ustalając wynik na 4:1 dla Oceláři.

– Zależało nam, aby aktywnie wejść w to spotkanie i udało się to zwłaszcza w pierwszej części – powiedział dla portalu hokej.cz asystent trenera gospodarzy Marek Zadina – Musimy chłopaków pochwalić, że dobrze wykorzystali wszystkie słabości rywala

Na trybunach zawodników dopingowało ponad 4 i pół tysiąca kibiców a wśród nich spora część z polskiej części Śląska.  Nie zabrakło również transparentów z regionalnymi, śląskimi symbolami.

Dalszŏ tajla artykułu niżyjMarek Gajda – (ur. 1986) krojcok śląsko-galicyjski, czechofil, współautor bloga www.sousedi.pl
Mieszka w Radlinie (pow. wodzisławski).

Dej pozōr tyż:  Tauron Nowa Muzyka Katowice - relacja

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza