Kolejny Mistrz Polski we fusbalu!

Mamy kolejnego Mistrza Polski 2022! To drużyna dziewczyn w kategorii U-15 w piłce nożnej. Drużyna GKS Katowice obroniła tytuł sprzed roku wygrywając w sobotnim finale w Ząbkach z KS AP Diamonds Academy Warszawa 1:0 (0:0). Jedyną bramkę dającą wygraną zespołowi GKS-y strzeliła w 66 minucie Anna Krakowiak. Trenerami prowadzącymi zespół z Katowic są: Krzysztof Witek i Sebastian Kawulka, a kapitanem mistrzyń Zuzanna Witek.

Skład GKS-u: Szymczak (bramkarka), Langosz, Witkiewicz, Kawulka, Bednarek, Baumert, Kociuba, Czekańska, Krakowiak, Witkowska, Witek, Wojas, Szymczyk, Wiechowska (bramkarka), Stalmach, Przetak, Macioł, Gabryś, Frączek.

Drużynę dopingowała spora grupa kibiców-rodziców, która przygotowała wspaniałą oprawę, oraz piłkarki, które również przyczyniły się do końcowego sukcesu, a nie zmieściły się w ścisłej kadrze zespołu: Lozio, Martinus, Cierpiał, Banasiuk, Markowicz.

A wieczorem na Bukowej przywitanie godne mistrzyń!

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

GRATULUJEMY.

http://www.mloda-gieksa.pl/article.php?id=1687

https://kobiecyfutbol.pl/gks-gieksa-katowice-s-a-mistrz-polski-clj-u15/

Fotki: Wojciech Banasiuk

Dej pozōr tyż:  Marsz Autōnomije 2024

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza