Katowice: Śląska Scena Burleski zaprasza

2 kwietnia w katowickim klubie Drzwi Zwane Koniem odbędzie się pierwsza odsłona Śląskiej Sceny Burleski. Szykuje się zmysłowy, brokatowy i ciałopozytwywny spektakl, jakiego w Katowicach jeszcze nie było.

Burleska to forma scenicznego performansu, która afirmuje ludzkie ciało bez względu na jego kształt, tożsamość czy stopień sprawności. Występ burleskowy przyjmuje formułę kilkuminutowej etiudy, której obowiązkowymi elementami są zmysłowy ruch, wyrafinowany striptiz (nigdy nie odsłaniający całego ciała) i humor. Numer burleskowy może uwodzić i edukować, opowiadać historie zabawne i zupełnie poważne. Mieści w sobie wszystko to, co przez swoje ciało chcą wyrazić performerki i performerzy. Burleska często jest zaangażowana społecznie i politycznie. Jest inkluzywna i tworzy bezpieczne przestrzenie dla osób nienormatywnych. Burleska jest dla wszystkich!

Velvet Rose

Pierwsza edycja Śląskiej Sceny Burleski organizowana jest przez kolektyw Śląsk Przegięty oraz Lady AnnMart – performerkę, wokalistkę i założycielkę szkoły burleski CaBaRet. Lady AnnMart, znana z występów w programach telewizyjnych takich jak „Must Be the Music” czy „Mam Talent”, od kilku miesięcy prowadzi w Katowicach zajęcia z burleski, kształcąc lokalne performerki i performerów. 2 kwietnia artystka wystąpi na scenie Drzwi Zwanych Koniem, a obok niej pojawią się Lola Noir, Velvet Rose, Killer Curves i Princ Wonglo.

Lola Noir, nazywana Słowikiem Polskiej Burleski, poza występami solowymi, jest członkinią grupy musicalowej Phantasia i Studia Teatralnego Kadr. Wystąpiła w wielu teledyskach, a także w netflixowym serialu „Sexify”. Z kolei Velvet Rose – najdłuższe nogi polskiej burleski – ukończyła Berlińską Akademię Burleski prowadzoną przez Marlene von Steenvag. Występuje w Polsce i zagranicą, sama uczy też burleski we Wrocławiu.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  „Od przysiółka Żwaków po projekt PR–5”
Princ Wonglo

Górny Śląsk będą reprezentować Killer Curves i Princ Wonglo. Killer Curves to początkująca drag queen z Katowic, specjalizująca się w robieniu numerów scenicznych inspirowanych koreańskim popem. 2 kwietnia zadebiutuje w numerze burleskowym, podobnie jak Princ Wonglo – niebinarne drag queer, narodzone z rozejmu pomiędzy tym co męskie i kobiece. Princ Wonglo to kolejne wcielenie utalentowanej śląskiej multiartystki Valyen Songbird – rysowniczki, wokalistki i modelki.

Wydarzenie rozpocznie się 2 kwietnia o godz. 20.30 w klubie Drzwi Zwane Koniem. Bilety w cenie 40 zł (miejsca stojące) lub 50 zł (miejsca siedzące) dostępne są w przedsprzedaży na portalu Biletyna.pl (https://biletyna.pl/koncert/Slaska-Scena-Burleski). Po 25 marca będą kosztować odpowiednio 50 i 60 zł.

Wydarzenie adresowane jest do osób pełnoletnich, posiadających aktualny certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19 lub status ozdrowieńca. Osoby posiadające przeciwwskazania lekarskie do szczepienia mogą okazać aktualny (wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wydarzeniem) negatywny wynik testu PCR lub antygenowego.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/931696917542797

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza