Katowice: Scena w Galerii znów gra!

Świetne wieści płyną z Katowickiej dla miłośników wydarzeń kulturalnych. Już niedługo na deskach Sceny w Galerii wystawione zostaną dwie cieszące się wielką popularnością sztuki – „On wrócił” oraz „Potop”. Aktualnie artyści Teatru Śląskiego odbywają na miejscu intensywne próby.

Niebawem jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Śląska znów zatętni życiem.  Po przerwie spowodowanej ograniczeniami dla branży rozrywkowej, widzowie ponownie będą mieli możliwość zajęcia miejsc na widowni Sceny w Galerii i wzięcia udziału w przedstawieniach przygotowanych przez aktorów Teatru Śląskiego. A jest na co czekać!

Znów możemy grać! Ostatnie dni pokazały, że widzowie tęsknili za spektaklami na żywo i chętnie przyszli do Teatru Śląskiego. Dbamy oczywiście o ich komfort i stąd ograniczenia miejsc, tak by wszyscy swobodnie mogli oglądać i jednocześnie czuć się bezpiecznie. Do zobaczenia na Scenie w Galerii, gdzie w najbliższym czasie gramy dwa cieszące się zainteresowaniem widzów tytuły – mówi Aleksandra Oslislo, rzeczniczka prasowa Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego.  

„Potop”

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

25.02.2021 || godz. 19:00

„Potop” w adaptacji Jakuba Roszkowskiego rozprawia się z legendami i stereotypami, które narosły wokół bohaterów powieści Sienkiewicza i kreuje ich postacie od nowa.

W rolach głównych wystąpią: Michał Rolnicki, Klara Broda, Mateusz Znaniecki, Marcin Gaweł, Antoni Gryzik, Kamil Suszczyk oraz Anna Kadulska.

„On wrócił”

27.02.2021 || godz. 19:00

Na Scenę w Galerii wraca też kultowy już spektakl w reżyserii Roberta Talarczyka, „On wrócił”. Sztuka, z utalentowanym Arturem Święsem w roli głównej, powstała na podstawie bestsellerowej książki Timura Vermesa o tym samym tytule. Przedstawienie jest opowieścią o mocy charyzmy, schematach władzy, budowaniu społecznych nastrojów oraz roli mediów we współczesnym świecie.

Dej pozōr tyż:  Marsz na Zgoda 2023

Nasza Scena w Galerii, pierwsza w Polsce scena teatralna zlokalizowana w centrum handlowym, to wyjątkowa przestrzeń łącząca życie codzienne z kulturą. Ogromnie cieszę się, że już za kilka dni możemy zaprosić widzów na wznowione spektakle. To kolejny krok do powrotu do tak bardzo wyczekiwanej przez wszystkich normalności – mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

Na teranie Galerii Katowicki obowiązuje najwyższy reżim sanitarny – obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowywania dystansu. Spektakle odbędą się zgodnie z wytycznymi dla wydarzeń kulturalnych tj. uczestnikom udostępniona zostanie nie więcej niż połowa liczby miejsc. Bilety dostępne są pod adresem: https://teatrslaski.art.pl/.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza