Górnośląskie derby o wysoką stawkę w hokeju i siatkówce

Pierwszego dnia wiosny miały miejsce dwa górnośląskie derby o wysoką stawkę.

W hokeju na lodzie odbył się pierwszy finałowy mecz o mistrzostwo Polski pomiędzy drużynami GKS Tychy i KH Tauron GKS Katowice. Górą okazali się gospodarze, którzy wygrali gładko 5-0 (1-0, 2-0, 2-0). Gole zdobyli: 1-0 Adam Bagiński, 2-0 Kamil Kalinowski, 3-0 Gleb Klimenko, 4-0 Mateusz Gościński i 5-0 Mateusz Bryk.

GKS Tychy – GKS Katowice – fot. Tomasz Długosz

Kolejny mecz już jutro (22.03), także w Tychach.

Natomiast w siatkówce odbyło się rewanżowe spotkanie 1/4 Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla. W pierwszym spotkaniu w Jastrzębiu wygrali Kędzierzynianie 3-1 i potrzebowali tylko jednego seta na awans do półfinału. ZAKSA nie zamierzała jednak spocząć na lurach i gładko wygrała 3-0 (25:21, 25:20, 25:12).

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

W półfinale, który będzie meczem o awans do Final Four, na drużynę z Kędzierzyna czeka zwycięzca meczu Vfb Friedrichshafen – Berlin Recycling Volleys.

Dej pozōr tyż:  Katowice: Sierpniowe potańcówki w Teatrze Śląskim

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

ur. 1978. Aktywny dlŏ Ślōnska ôd 2000 roku. Założōł m.in. Młodzież Gōrnoślōnskõ i Stowarzyniy Ôsobōw Nŏrodowości Ślōnskij. Bez lata aktywny we RAŚ. Tera kludzi wydŏwnictwo Silesia Progress.

Śledź autora:

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza