Finał śląskich jednoaktówek 2019

Po raz dziewiąty, z niesłabnącą radością, organizatorzy konkursu zapraszają na galę finałową „Jednoaktówka po śląsku”. Nazwiska laureatów tegorocznej edycji zostaną ogłoszone 13 grudnia o godz. 19.00 w Teatrze Korez.

Podczas gali zwycięskie jednoaktówki przeczytają śląscy aktorzy.

Jak co roku, finał konkursu łączony jest z premierą antologii dziesięciu najlepszych prac poprzedniej edycji. Tytuł tegorocznej książki (i jednocześnie zwycięskiej jednoaktówki) to „Krauzy”. W tym roku fragmenty tej komedii obejrzało w internecie ponad 40 tys. osób!

Teatralną ucztę dopełni Teatr Dla Dorosłych z Bierunia, z przedstawieniem fenomenalnie zapętlonej w czasie jednoaktówki „Gdowy”, w reżyserii Joanny Lorenc.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Zapraszamy!

Więcej: www.jednoaktowka.pl

Dej pozōr tyż:  Katowice: pokaz filmu „Niemczyk – ostatni buntownik architektury”

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza