Dzisiaj kino, w sobotę koncert na dachu Supersamu

Obrazem i dźwiękami pulsuje wakacyjna strefa relaksu na dachu katowickiego SUPERSAMU. Odbywają się tu koncerty (soboty), wyświetlane są filmy (wybrane środy), ale miejsce jest także odpowiednie na urządzenie sobie miejskiej przerwy od codziennych obowiązków. W programie na ten tydzień: koncert zespołu Fonogon (sobota, 13 lipca, godz.  19:00), a w środę (10 lipca, godz. 20:30) projekcja filmu Przełęcz ocalonych.

Letnią strefę rozrywki i relaksu w Supersamie zaprojektowała znana śląska pracownia – KOLEKTYW MUSK. Strefa jest wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązuje do najcieplejszej pory roku. Można tu odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE.

Hitem strefy SUPER SUMMER jest seria kameralnych koncertów, przygotowanych przez Supersam we współpracy z instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Wszystkie zespoły, które prezentują się na dachu domu handlowego, są laureatami dotychczasowych edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Wśród nich jest też gwiazda najbliższej soboty – zespół FONOGON. Fonogon w sposób nieoczywisty
łączy różne osobowości. Nie ma tu jednego bębniarza, wokalisty, basisty, tekściarza. Koncerty – jak i cały skład – są dziwne: nieustanny ruch na scenie połączony z muzyką – z jednej strony przyjemną i wpadającą w transowość, z drugiej – drażniącą i niepokojącą. Od radiowych brzmień, które mogą kojarzyć się
z jazdą z paką przyjaciół pierwszymi samochodami (lub ciuchcią w nieznane), zwiedzając obce krainy
w najdłuższe wakacje życia, po anielskie uniesienia pozwalające poczuć się jak na high’u (z ang. wysoko).

Dej pozōr tyż:  Katowice: Sierpniowe potańcówki w Teatrze Śląskim

Z myślą o miłośnikach X muzy, w wybrane środy (godz. 20:30) na dachu Supersamu wyświetlane są filmy. W tę środę widzowie zobaczą Przełęcz ocalonych – dramat historyczny w reżyserii Mela Gibsona.

Wstęp do letniej strefy Supersamu oraz udział w organizowanych w niej atrakcjach jest bezpłatny.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza