Cieszyn: przegląd filmowy czASKina

W dniach 18 i 19 kwietnia 2023 r. w sali konferencyjnej Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbędzie się 18. edycja studenckiego przeglądu filmowego czASKina. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie kino grozy.

CzASKina to organizowane cyklicznie od 2004 roku wydarzenie studenckie, które charakteryzuje się różnorodnością w prezentowaniu ambitnych i popularnych filmów umożliwiających uczestnikom obcowanie ze sztuką filmową. To także okazja do sprawdzenia swoich umiejętności organizacyjnych przez studentów kierunku Animacja Społeczno-Kulturalna. – Zapraszamy do spędzenia dwóch wieczorów z filmami i ciekawymi rozmowami na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Impreza organizowana jest z myślą o studentach, ale także mieszkańcach Cieszyna – zachęcają organizatorzy.

W tym roku, podczas dwóch dni przeglądu zaprezentowane zostaną trzy filmy cenionych twórców współczesnego kina, wśród których znaleźli się Oz Perkins,  Jordan Peele oraz Ari Aster. Pokazom towarzyszyć będą prelekcje filmowe. Jedną z nich będzie rozmowa zatytułowana “Czas Grozy”, która dotyczyć będzie technik oraz narzędzi, wykorzystywanych przez twórca filmowy. Uczestnicy poznają metody budowania napięcia przez twórców filmowych, a także sprawdzone sposoby oddziaływania na wyobraźnię widza. Zagadnienia te w teorii oraz w praktyce zaprezentuje operator filmowy Dominik Nikiel, który od 8 roku życia opowiada historie za pomocą filmu.

Wstęp na wszystkie punkty programu jest bezpłatny. Dodatkowo wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody ufundowane przez sponsorów studenckiego przeglądu.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  Tychy: Zaprojektuje czapki frygijskie na IO

Szczegółowy program przeglądu filmowego czASKina 2023:

Wtorek, 18 kwietnia:
– godz. 17:00 – Rozpoczęcie
– godz. 17:10 – Prelekcja filmowa, prowadzący Dominik Nikiel
– godz. 18:20 – Projekcja filmu: „Małgosia i Jaś” reż. Oz Perkins, 2020
– godz. 20:20 – Projekcja filmu: „Uciekaj” reż. Jordan Peele, 2017
– godz. 22:30 – Dyskusja po seansie
– godz. 23:00 – Zakończenie pierwszego dnia przeglądu

Środa, 19 kwietnia:
– godz. 13:00 – Pokaz tańca (wydarzenie towarzyszące)
– godz. 17:00 – Rozpoczęcie części filmowej
– godz. 17:10 – Prelekcja filmowa, prowadząca mgr Paulina Gandor
– godz. 18:20 – Projekcja filmu: „Midsommar. W biały dzień” reż. Ari Aster, 2019
– godz. 21:20 – Prelekcja filmowa, prowadząca mgr Alicja Kubies
– godz. 22:30 – Dyskusja po seansie
– godz. 23:00 – Zakończenie

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza