Chorzów: Noc Muzeów w Muzeum Hutnictwa

W najbliższą sobotę 13 maja na terenie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie w godz. 16.00-24.00 odbędzie się Noc Muzeów. Na odwiedzających czekać będzie 65 wydarzeń, w tym niezwykła, specjalnie przygotowana na tę okazję wystawa osobliwości „MUZEALNA HALA ODLOTÓW”.
Z czeluści muzealnych magazynów wyciągnięte zostaną najbardziej niezwykłe, osobliwe i dziwne obiekty z kolekcji. Prezentowane będą białe kruki i istne rarytasy, majstersztyki i perełki, a także inne mecyje. Podczas Nocy Muzeów zaplanowana jest wyjątkową seria fabularyzowanych oprowadzań po wystawie, a historie obiektów przybliży zwiedzającym tajemniczy ekspert.

Noc Muzeów jest swego rodzaju karnawałem, a skoro tak, to na ten krótki czas obowiązywać muszą inne, karnawałowe zasady. Sama pora odwiedzin muzealnych przestrzeni jest wyjątkowa więc zakładamy, że to czas niezwykły, a doświadczenie przebywania w muzeum musi zapewnić odwiedzającym wrażenia wykraczające poza rutynową wizytę w instytucji. Bohaterami wieczoru w Muzeum Hutnictwa będą w tym roku nietypowe, a czasem wręcz dziwne obiekty z naszych kolekcji. Ten ekstrawagancki zestaw złożony z muzealnych pasji i fiksacji, dziwnych przypadków i odlotowych opowieści nie pozwoli naszym gościom zasnąć co najmniej do kolejnej Nocy Muzeów – mówi Adam Kowalski, dyrektor instytucji.

O odlotową atmosferę zadbają również realizatorzy warsztatów dla dzieci i dorosłych. Będzie SZTUKA NA OPAK, czyli warsztaty malowania stopami dla małych i dużych, NOCKA W MUZEUM – warsztaty leniuchowania, a do tego kontrolowane pokazy pirotechniczne WYBUCHNIJ TO! Przewidziano również WIECZORNĄ RAJZĘ – tematyczny spacery po chorzowskich zakamarkach, a nawet ISTNE CZARY! – pokaz iluzjonistyczny tylko dla odważnych!

Dej pozōr tyż:  Marsz Autōnomije 2024

Zabawnego odurzenia doznamy również w przestrzeni wystawy stałej. Tym razem zwiedzaniu „Królestwo Żelaza” towarzyszyć będzie MUZEALNE FREAK SHOW – animacje z niespodziankami.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Udział w NOCY MUZEUM obywać będzie się na podstawie jednego bilet wstępu w cenie specjalnej 5 zł. (dzieci do 7. r. życia wchodzą za darmo). Na wybrane wydarzenia konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem tel. 32 704 96 31 (czynny w godzinach pracy Muzeum) lub on-line: bilety.muzeumhutnictwa.pl/

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza