Chorzów: czeski teatr cyrkowy (ODWOŁANE!)

Edit 4.08.2022: Uwaga! Spektakl odwołany!

Zapraszamy na weekend cyrkowy w Chorzowie: 5 sierpnia (piątek) o 19:00, Sztygarka, pod wieżą Prezydent

Bratři v tricku: Plovárna [Kąpielisko]

Zespół z Pragi, spektakl bez słów!

scenariusz i reżyseria: Veronika Riedlbauchová

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

scenografia: Marianna Stránská

występują: Adam Jarchovský, Václav Jelínek, Kristýna Vlčková czas trwania: 60 minut

Zanurzcie się w atmosferę minionych czasów, w których panowie dbali w uzdrowiskach o zdrowie i tężyznę fizyczną. Nie dbając o przyziemne rzeczy, trawili samotny letni czas na twórczych rozmyślaniach o sprawach rządzących światem. Jednak kiedy wśród nich pojawia się delikatna dziewczyna, nic już nie będzie takie jak wcześniej. Do diabła! Świat, który ujrzycie, jest żartem, gdyż rządzi nim gra. A ponieważ skłonność obu płci ku sobie jest starsza niż skały i morze, będziecie świadkami nieustannej potyczki o zmienne niczym wiatr kobiece wdzięki. Wejdźcie, wejdźcie, rozsiądźcie się bez wahania. Czas zażyć kąpieli. Wypogadza się, a popołudniu ma być upał.

W przedstawieniu pojawia się delikatna groteska i ruchowa humoreska, a także elementy cyrkowe: żonglerka, chodzenie na linie, akrobatyka, tajemnice, kpiarski humor.

Dej pozōr tyż:  Tychy: ferie 2023 pod znakiem architektury i sportu!

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza