Zjednoczona Odra Wodzisław rundę zaczyna od pokonania GKS-u Tychy [FOTORELACJA]

Piłkarska wiosna dobrze zaczęła się dla wodzisławian. W meczu inaugurującym rundę wiosenną pokonali drugą drużynę GKS-u Tychy 3:1. Mecz odbył się na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Tychach.

Dla Odry Wodzisław, lidera rozgrywek II grupy IV ligi, okres przygotowawczy obfitował w ważne wydarzenia. Po wielu latach sformalizowana została współpraca z występująca na tym samym szczeblu Odrą Centrum Wodzisław Śląski, co skutkowałem wycofaniem się Odry Centrum z rozgrywek. Zmiana nastąpiła także na stanowisku pierwszego trenera, Adama Burka zastąpił Arkadiusz Tracz.

Z nowym trenerem i z kilkoma nowymi piłkarzami, m.in. ze znanym z występów w ekstraklasowej Odrze Marcinem Wodeckim, Odra przystępowała do meczu z GKS-em II Tychy w roli faworyta. Pierwszy mecz w tym sezonie między tymi drużynami zakończył się wynikiem 3:1 dla wodzisławian. Taki sam rezultat miał też mecz niedzielny, choć nie można powiedzieć, by Odra była w tym spotkaniu stroną dominującą. Piłkarze wodzisławskiej drużyny długimi fragmentami meczu oddawali pole tyszanom, potrafili jednak wyprowadzić kilka szybkich ataków, z czego trzy zakończyły się bramką. GKS II Tychy, mimo wzmocnienia kadry kilkoma piłkarzami występującymi w I lidze, raził nieskutecznością i był w stanie ustrzelić tylko jedną bramkę.

Po tym meczu Odra Wodzisław umocniła się w fotelu lidera. W następnej kolejce wodzisławian czeka wyjazdowy mecz z GKS-em Radziechowy-Wieprz.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

GKS II Tychy 1:3 Odra Wodzisław

Marcin Wodecki 21′, Damian Tarka 25′, Piotr Zieliński 80′, Łukasz Kopczyk 87′

Dej pozōr tyż:  Bytom: Wystawa Górnośląskie kroszonki 2023  

Skład: Michał Antkowiak, Artur Gać, Michał Wiśniewski, Arkadiusz Lalko, Maciej Kłosek, Paweł Zdunek, Marcin Wodecki, Patryk Dudziński (75′ Jakub Rosiak), Damian Tarka (89′ Arkadiusz Woś), Jakub Białas (67′ Piotr Zieliński), Adrian Tabala (84′ Salvador Pryka)

 

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Marcin Musiał (ur. 1988) – humanista zaangażowany, Ślązak, literaturoznawca, bloger “tylko burak nie czyta”, autor projektu ustawy o śląskim języku regionalnym i dwóch samorządowych programów dla śląskiej kultury. Współautor (razem z Moniką Rosą) książki "Kiedy umrze ślōnsko gŏdka". Na portalu Wachtyrz.eu pisze o swoich pasjach – Śląsku, literaturze, polityce i piłce nożnej. Pochodzi z Żor, mieszka w Katowicach.

Śledź autora:

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza