Zabrze: W dzień dziecka podziemia Sztolni Królowa Luiza… zamarzną!

Do świętowania Śląskiego Dnia Dziecka w Sztolni Królowa Luiza zabrzańskie Muzeum Górnictwa Węglowego zaprasza już w niedzielę, 28 maja. Impreza odbędzie się w dwóch lokalizacjach.

Tego dnia Park 12C (ul. Mochnackiego 12) zamieni się w wielką strefę animacji i warsztatów. Na uczestników między 12:00 a 18:00 na powierzchni czekać będą warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, syntetyczne lodowisko oraz snowtubing – zjeżdżalnia pontonowa, które dostarczą dzieciom niezapomnianych wrażeń. Oprócz tego nie zabraknie tradycyjnych dmuchańcy, baniek mydlanych oraz strefy gastro. To wszystko w rytmie muzyki granej przez DJ-a. Zwieńczeniem imprezy na powierzchni Parku 12C będzie piana party.

Tymczasem w podziemiach Parku na turystów czekać będzie nowa oferta turystyczna – Era lodu! Tego dnia podziemia Sztolni Królowa Luiza zamarzną. Era lodu to specjalna, podziemna trasa, zaaranżowana na wzór lodowego świata, przygotowana z myślą zarówno o młodszych i nieco starszych, dostępna od 28 maja. Szczegóły zwiedzania i bilety są dostępne na stronie: www.podziemnaprzygoda.pl

A na koniec HIT – koncert gwiazd!

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

O 18:00 świętowanie dla dziecka przeniesie się do Strefy Carnall (ul. Wolności 408). Tu oprócz tradycyjnie dostępnych dla turystów ekspozycji, maszyny parowej oraz Łaźni Łańcuszkowej odbędą się koncerty. Na scenie wystąpią Julia Żugaj i Dawid Kwiatkowski.

Wstęp i udział we wszystkich atrakcjach, oprócz wejścia na trasy turystyczne, wolny.

Dej pozōr tyż:  Rybnik: IX Diktand Godki Ślōnskij i piknik historyczny

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza