Zabrze: Podziemna Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza znów czynna!

Za nami już pierwszy miesiąc wznowionej działalności Muzeum Górnictwa Węglowego, którą rozpoczęło otwarcie Trasy Rodzinnej w Sztolni Królowa Luiza. Miło nam poinformować, że już w najbliższy weekend uruchomiona zostanie kolejna trasa, ciesząca się wśród turystów dużą popularnością. Od dnia 06.03.2021 Muzeum Górnictwa Węglowego rusza z Podziemną Trasą Wodną w Sztolni Królowa Luiza!

Co czeka na turystów pod ziemią?

Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza to jedna z najbardziej zróżnicowanych i wyjątkowych ofert w całym kompleksie. To niesamowita przygoda, ukryta pod ulicami śląskiego miasta, w XIX-wiecznych, oryginalnych wyrobiskach dawnej Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej. Jednocześnie jest to najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym.

Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zadbało o każdy szczegół, aby zwiedzający poczuł się komfortowo, a także bezpiecznie. Zwiedzanie będzie możliwe w małych grupach do 10 osób. Istnieje również możliwość wykupienia indywidualnej wycieczki.

Dodatkowo informujemy o akcji rabatowej ,,Miejsce do odkrycia”, trwającej do końca marca br. Rezerwując bilet na zwiedzanie jednej z czynnych tras w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, turysta otrzymuje kod rabatowy, gwarantujący 20% zniżki przy kolejnej rezerwacji. Kod jest ważny do 30 września br. i obowiązuje przy rezerwacji zwiedzania Trasy Rodzinnej, Trasy Wodnej i zwiedzania Kopalni Guido.

Rezerwacji biletu można dokonać telefonicznie pod numerem telefonu (32) 271 40 77 oraz online pod adresem https://bilety.kopalniaguido.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty znajdują się na stronie sztolnialuiza.pl.

Dej pozōr tyż:  Tychy: Zaprojektuje czapki frygijskie na IO

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza