Zabrze: Podziemna Trasa Rodzinna w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu znów czynna!

W najbliższą sobotę, 06 lutego br., Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu uruchomi ponownie jedną ze swoich podziemnych tras. Jako pierwsza wraca Podziemna Trasa Rodzinna w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Zapraszamy do odbycia fascynującej podróży w samym sercu Śląska.

W związku z decyzją rządu od 01.02 br. działalność mogły wznowić galerie handlowe, galerie sztuki i muzea, w tym my. Po tygodniach zawieszenia działalności Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu już w najbliższą sobotę, 06 lutego br., uruchamia dla zwiedzających jedną ze swoich tras w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu- Podziemną Trasę Rodzinną.

Zatem wracamy na trasy, a co czeka na turystów pod ziemią?

Na początek Trasa Rodzinna skierowana przede wszystkim do tych najmłodszych. To oferta łącząca edukację i zabawę z aktywnym zwiedzaniem kopalni. W programie wędrówka podziemnym labiryntem górniczych korytarzy, podczas której dzieci i ich rodzice poznają niesamowity świat śląskich legend tropiąc ślady Skarbnika, obserwują pracę czynnych maszyn górniczych (w tym spotkanie z 22-tonowym gigantem), wspólnie rozwiązują przygotowane na trasie zadania, a dzięki atrakcyjnym pokazom multimedialnym zdobywają i poszerzają swoją wiedzę. Finałem zwiedzania jest przejazd kolejką górniczą Karlik.
Zadbaliśmy o każdy szczegół, aby zwiedzający poczuł się komfortowo i bezpiecznie.
Zwiedzanie będzie możliwe w małych grupach do 10 osób.
Istnieje również możliwość wykupienia indywidualnej wycieczki rodzinnej.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Zrobiliśmy wszystko, aby zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, stosując się do wszystkich wytycznych. Jestem pewny, że każdy miło i rodzinnie spędzi tutaj czas. Nasze podziemia to naprawdę miejsce warte odkrycia!  – mówi Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego.

Dej pozōr tyż:  Tychy: O górnośląskich i zagłębiowskich Żydach w Muzeum Miejskim

Rezerwacji biletu można dokonać telefonicznie pod nr telefonu (32) 271 40 77 oraz online pod adresem  https://bilety.kopalniaguido.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty znajdują się na naszej stronie sztolnialuiza.pl.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza