W pojedynku znanych firm Odra Wodzisław lepsza od Rozwoju Katowice

W IV lidze doszło do ciekawego pojedynku dwóch zasłużonych dla śląskiej piłki klubów – Rozwój Katowice podejmował Odrę Wodzisław. Zwycięsko z tego starcia wyszła Odra, ale trzeba przyznać, że katowicka jedenastka przeciwstawiała się liderowi z Wodzisławia bardzo dzielnie. Decydujący okazał się gol z rzutu karnego, który zdobył Artur Gać.

Rozwój Katowice – Odra Wodzisław Śląski 0:1 (0:0)
0:1 – Gać, 73 min (karny)

Sędziował Robert Kowalczyk (Częstochowa). Mecz bez udziału publiczności.

Rozwój Katowice: Golik – Ciszewski (46. Jastrzembski), Zielonka, Barwiński – Kaletka (84. Bielec), Wroza, Lazar, Flak (46. Czenczek) – Chwila, Woźniak (46. Kwiatkowski), Gembicki.
Rezerwowi: Cieślik, Gasz, Wróbel.
Trener Tomasz WRÓBEL.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Odra Wodzisław Śląski: Antkowiak – Kłosek (74. Pryka), Rosiak (60. Zieliński), Zdunek, Gać, Dudziński (90+1. Woś), Tabala (84. Podbioł), Wodecki, Krzyżok, Wiśniewski, Białas.
Rezerwowi: Kacperski, Łuczak, Chatys.
Trener Damian NOWAK.

Żółte kartki: Zielonka – Dudziński, Pryka.

 

Dej pozōr tyż:  Ślōnski tref w Rozkochowie (pow. krapkowicki)

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Marcin Musiał (ur. 1988) – humanista zaangażowany, Ślązak, literaturoznawca, bloger “tylko burak nie czyta”, autor projektu ustawy o śląskim języku regionalnym i dwóch samorządowych programów dla śląskiej kultury. Współautor (razem z Moniką Rosą) książki "Kiedy umrze ślōnsko gŏdka". Na portalu Wachtyrz.eu pisze o swoich pasjach – Śląsku, literaturze, polityce i piłce nożnej. Pochodzi z Żor, mieszka w Katowicach.

Śledź autora:

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza