Śląski handmade w M1 Zabrze

Centrum M1 w Zabrzu zaprosiło lokalnych twórców do zaprezentowania i sprzedaży swoich wyrobów w pasażach popularnego centrum handlowego. Już w najbliższy piątek i sobotę (26-27 listopada 2021) spotkamy tam prawdziwych śląskich mistrzów tradycji z bogatą ofertą własnoręcznych wyrobów.

Nasza propozycja na ostatni weekend listopada to ważny element ogólnopolskiego programu centrów handlowych M1, w ramach którego promujemy lokalnych artystów, przedsiębiorców i twórców sztuki danego regionu pod hasłem „Unikalni – Lokalni”. Wizyta w naszym obiekcie jest jednym z istotnym elementów codziennego życia mieszkańców Zabrza i okolic. Pragniemy zaznaczyć, że jesteśmy częścią tej społeczności, szanujemy jej tradycję i dlatego chcemy ją promować w naszych wnętrzach. Zapraszamy w najbliższy piątek i sobotę na to wyjątkowe spotkanie w M1 Zabrzemówi Grzegorz Mojszczak dyrektor centrum handlowego M1 w Zabrzu.

Artyści, którzy zaprezentują swoją ofertę w M1 Zabrze, to twórcy wielu kategorii, sprzedający własne wyroby o charakterze czysto dekoracyjnym, jak również artykuły użytkowe.

Zaczynając od stolarstwa artystycznego – drewnianych mebli do biur i domów oraz stylowych umywalek, przez wyroby z drewna egzotycznego rodem z Afryki, po meble i artykuły dekoracyjne z elementami marynistycznymi. Bogatą reprezentację stanowić będą artyści tworzący biżuterię: wyjątkową biżuterię z elementami węgla, oryginalnymi kamieniami, czy kolczyki wykonane z talerzy perkusyjnych. Ponadto klienci znajdą też  propozycję ceramiki użytkowej i ozdobnej, witraże, jak również oryginalne, ręcznie wykonane produkty pasmanteryjne – hafty i makramy. Dla najmłodszych przygotowano ofertę drewnianych zabawek, ręcznie szyte ubrania, a także ręcznie wykonane ubranka dla lalek. Nie zabraknie też wyjątkowych ubrań dla dorosłych spod igły śląskiej projektantki, obrazów lokalnej malarki i wyjątkowego wydawnictwa z książkami po śląsku.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  WAGO werbuje po ślōnsku!

Kiermasz śląskich artystów w M1 Zabrze odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę 26-27 listopada, w głównym pasażu centrum handlowego.

Główne

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza